Najnowsze wiadomości

22 czerwca 2024 12:15

Czy praca zdalna to przyszłość Twojej firmy?Często dojazd do i z miejsca pracy jest najbardziej przerażającym i nieprzyjemnym aspektem dnia pracy - a biorąc pod uwagę korki, wczesne poranki i wydatki na paliwo, trudno jest dostrzec zalety tradycyjnych dojazdów. Wiele firm jest tego samego zdania i zaczyna wdrażać pracę zdalną jako rozwiązanie.

Jakie są korzyści z pracy zdalnej?

Chociaż brak codziennych dojazdów do pracy jest jedną z zalet, o której wszyscy wiedzą, istnieje kilka innych korzyści wynikających z tej polityki. Są to między innymi:

  • Zwiększona produktywność: Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, w piżamie, słuchając ulubionej muzyki, w kawiarni, popijając lokalny napar, czy w zaawansowanym technologicznie miejscu pracy zdalnej, zrobiłeś jedną rzecz, która bezpośrednio zwiększa produktywność: stworzyłeś idealne środowisko pracy. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone przez TinyPulse wykazało, że 91% pracowników zdalnych stwierdziło, że są bardziej produktywni niż w biurze.
  • Mniej czynników rozpraszających, lepsze zarządzanie czasem: Tradycyjny sposób myślenia o pracy biurowej od 9 do 5 sprzyja rozproszeniu uwagi i marnowaniu czasu w porównaniu z elastyczną pracą zdalną, w której pracownicy są zmotywowani do szybkiego wykonywania zadań, aby mieć większą swobodę w ciągu dnia. Biura to także głośne miejsca - telefony dzwonią, ludzie rozmawiają, pracownikom się przerywa - to wszystko jest zminimalizowane dzięki pracy zdalnej.
  • Duże oszczędności: Pozwalając niektórym lub wszystkim pracownikom na pracę zdalną, firmy doświadczają znacznych oszczędności. Mniejsza powierzchnia biurowa, mniejsze koszty mediów oraz mniejsze wydatki na meble biurowe i materiały eksploatacyjne.

Czy praca zdalna oznacza koniec biura?

Nie - praca zdalna powinna być partnerstwem między pracownikami a firmą, zapewniającym pracownikom elastyczność i wsparcie, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał, niezależnie od tego, czy wolą przestrzeń biurową, w której można współpracować, czy też ciszę i niezależność pracy zdalnej. Daje to pracownikom możliwość wykonywania swojej najlepszej pracy, sprawia, że czują się oni godni zaufania i mogą realizować swoje zadania bez mikrozarządzania, a także nagradzani są swobodą w osiąganiu lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Nawet przy kompleksowej polityce pracy zdalnej, firmy nadal dbają o to, aby pracownicy mieli regularne spotkania, sesje i inne wydarzenia w miejscu pracy - zapewniając swobodny przepływ kontaktów i kreatywności.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura