Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 5:23

Lista kontrolna przebudowy biuraW końcu nadszedł czas na gruntowną przebudowę biura, nad którą zastanawiasz się od dawna. Gdy nadchodzi czas, aby zabrać się do właściwej pracy, jaką jest przeprojektowanie miejsca pracy, możesz poczuć się nieco onieśmielony czekającym Cię procesem. Od czego zacząć? W jakiej kolejności należy wszystko zrobić? Co zrobić z moimi starymi meblami? Oto nasza podręczna lista kontrolna, która pomoże Ci uporządkować wszystko w łatwe do wykonania kroki i wykonać pracę tak szybko i sprawnie, jak to tylko możliwe:

Ustal cele przebudowy biura i upewnij się, że cały zespół ma jasność co do nich i je akceptuje.

Dlaczego przeprowadzasz przebudowę? Prawdopodobnie chodzi o coś więcej niż tylko chęć zmiany. Czy potrzebujesz więcej miejsca? Czy chcesz wykorzystać nowe projekty biur, które sprawią, że Twój zespół będzie bardziej komfortowy i wydajny? Czy jesteś niezadowolony z obecnie dostępnej przestrzeni do spotkań? Czy Twoja przestrzeń biurowa źle świadczy o Twojej firmie i jej kulturze organizacyjnej? Może to być jedna z tych kwestii lub wszystkie, a nawet więcej. Niezależnie od tego, co motywuje Cię do podjęcia tego przedsięwzięcia, uzyskać jasne na nim i komunikować go wyraźnie do swoich pracowników, jak również Twój projektantowi/remontantom biur. Ta jasność będzie naprawdę pomóc w podejmowaniu wszystkich niezbędnych decyzji w przyszłości. Zapewni to również, że masz swój zespół buy-in i że tworzysz przestrzeń, która wspiera swoje cele biznesowe i osobiste.

Czego potrzebujesz?

Mając na uwadze swoje cele, nadszedł czas na opracowanie strategii przeprowadzenia remontu, a także sporządzenie pełnej listy wszystkich potrzebnych rzeczy. Bazując na ogólnych celach, możesz ustalić wymierne strategie, które podzielą wszystko na łatwiejsze do zrealizowania etapy. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, zdecyduj, jak najlepiej zmienić aranżację lub umeblowanie, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Co trzeba przesunąć gdzie? Jakie meble mogą pozostać, a jakie muszą zniknąć? Co trzeba zrobić, aby usunąć stare meble? Jakie nowe meble są rzeczywiście potrzebne i w jakich ilościach? Czy z przebudową poradzisz sobie sam, czy będziesz potrzebował usług profesjonalnego projektanta biur?

Zasięgnij opinii pracowników

Nikt nie zrozumie potrzeb Twojej przestrzeni biurowej lepiej niż osoby, które ją zajmują i pracują w niej każdego dnia. Twoi pracownicy prawdopodobnie mają bardzo silne pomysły na to, co sprawiłoby, że ich praca byłaby lepsza i bardziej efektywna, ale mogą nie wyrażać swoich opinii, ponieważ nie czują, że to jest ich miejsce, aby to robić lub mogą myśleć, że ich opinie nie są potrzebne. Otwórz dla nich dyskusję. Nie wszyscy będą mieli coś pożytecznego do powiedzenia, ale ci, którzy mają, mogą zaproponować kilka cennych pomysłów.

Budżet

Teraz dopasuj swoje cele i strategie do dostępnych zasobów. Porozmawiaj z działem finansowym, aby uzyskać szczegółowy i konkretny budżet projektu. Być może będziesz musiał nadać priorytet niektórym aspektom: być może nowa sala konferencyjna jest ważniejsza niż odnowienie otwartej przestrzeni roboczej. Z drugiej strony, projektanci biurowi mogą pracować nad budżetem, aby pomóc Ci zrealizować oba te zadania - lub stworzyć najnowocześniejszą, ultranowoczesną przestrzeń, która połączy oba te elementy w jedną całość. Nie pozwól, aby Twój budżet był przeszkodą; niech raczej współgra z Twoimi upodobaniami i wymaganiami, aby stworzyć najlepszą możliwą przestrzeń za pieniądze, które masz do dyspozycji.

Znajdź swój zespół

Możesz kupić potrzebne meble i przeprowadzić przebudowę samodzielnie, ale z pewnością masz inne priorytety w swojej firmie. Dlatego tak ważny jest prawdziwy partner w projektowaniu biura, który aktywnie zarządza wszystkimi elementami budowy. Zatrudnij ekspertów, którzy będą współpracować z Twoim zespołem, ale poświęcą się pracy, podczas gdy Ty będziesz zajmował się swoją rzeczywistą, rozliczalną pracą. Aby uzyskać najbardziej bezbolesne, profesjonalne wykończenie biura, należy rozważyć zespół taki jak BE furniture, który zajmie się wszystkimi aspektami, od dyskusji na temat kultury i marki, poprzez wybór kolorów i mebli, rozmieszczenie i projekt wszystkich przestrzeni, nadzór nad budową i harmonogramem, aż po usunięcie i utylizację starych mebli, a nawet sprzątanie biura.

Koordynacja zespołu i przestrzeni na czas przebudowy

Po podjęciu wszystkich decyzji, opracowaniu strategii, powołaniu zespołu ds. przebudowy i zamówieniu mebli, należy teraz skoordynować proces, tak aby przebudowa przebiegała jak najsprawniej i miała jak najmniejszy wpływ na wydajność pracy. Opracuj plan, który podzieli projekt na logicznie uporządkowane, niewielkie części. Możesz zminimalizować przestoje, pracując nad planem "dział po dziale" lub "pokój po pokoju" i zawsze mając tymczasowe miejsce pracy, do którego pracownicy mogą się udać, gdy trwają prace w ich głównych pomieszczeniach. Twój koordynator projektu będzie pracował zgodnie z Twoimi priorytetami i procedurami, aby zapewnić jak najbardziej płynne przejście.

W przeciwieństwie do większości dystrybutorów mebli biurowych, BE jest firmą oferującą pełen zakres usług związanych z projektowaniem biur. Dzięki doświadczonemu personelowi składającemu się zarówno z kreatywnych profesjonalistów, jak i specjalistów od zarządzania projektami, możemy zaprojektować i koordynować projekt przebudowy biura oraz nadzorować go aż do zakończenia. Niezależnie od tego, czy projekt jest duży czy mały, będziesz zadowolony, że umieściłeś meble BE na krótkiej liście konsultantów i dystrybutorów nowoczesnego wyposażenia biur, z którymi warto się skontaktować.

Skontaktuj się z naszymi konsultantami ds. aranżacji biur już dziś!

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura