Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 4:26

AI nadchodzi do Twojego biura - oto najnowsze spostrzeżenia



Sztuczna inteligencja (AI) nie ogranicza się już do sfery fantastyki naukowej - jest w naszych miejscach pracy i ma wymierny wpływ na sposób prowadzenia działalności. Oto kilka spostrzeżeń naszego zespołu ds. mebli biurowych dla firm.

Chatboty i asystenci głosowi

Jednym z najbardziej wpływowych zastosowań sztucznej inteligencji jest rozwój chatbotów i asystentów głosowych. Według raportu Spiceworks, ankieta przeprowadzona wśród 500 specjalistów IT w Ameryce Północnej i Europie wykazała, że ponad 40% dużych firm spodziewa się wdrożenia jednego lub więcej chatbotów AI na urządzeniach firmowych w ciągu najbliższego roku. 25% firm średniej wielkości i 27% małych przedsiębiorstw planuje podobne posunięcia.

Jakie platformy mają największy wpływ na rynek?

Microsoft Cortana jest obecnie najczęściej używanym inteligentnym asystentem w miejscu pracy (49%) (dzięki integracji z Windows 10). Za nią plasuje się Siri firmy Apple (47%). Kolejne 23% organizacji używa również Google Assistant, a 13% korzysta z Amazon's Alexa.

Jeśli chodzi o chatboty, 14% organizacji wykorzystuje je zintegrowane z narzędziami do współpracy, takimi jak Microsoft Teams i Slack, a dodatkowe 10% organizacji planuje stworzenie własnych chatbotów AI do zastosowań wewnętrznych.

Automatyzacja prozaicznych zadań

Jeśli chodzi o to, jak narzędzia AI są wykorzystywane w miejscu pracy, nacisk kładziony jest na automatyzację prozaicznych zadań, które nie wymagają kreatywności, oszczędzając czas i zasoby. Dotyczy to takich zadań, jak dyktowanie głosowe, zarządzanie kalendarzem, a nawet wspieranie obsługi klienta. Nie ulega wątpliwości, że AI jest tutaj, aby wywrzeć trwały wpływ na przyszłość biznesu.

Nowoczesne biurka do stanowisk pracy, modułowe meble do stanowisk pracy - i nie tylko

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać projekt swojego biura i przestrzeń, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Oprócz naszej szerokiej gamy modułowych i korporacyjnych mebli biurowych, oferujemy również pełne usługi projektowania i dopasowywania przestrzeni biurowej.  

 

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura