Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 12:29

Czy to rok przestrzeni coworkingowych przeznaczonych wyłącznie dla kobiet?Wzrost liczby przestrzeni coworkingowych będzie postępował, z około 5,1 mln pracowników ma korzystać z tych przestrzeni do 2022 roku. Ten obecnie globalny trend odzwierciedla sposób, w jaki ewoluują nowoczesne firmy, zapewniając sobie dostęp do jak największej puli talentów poprzez oferowanie elastyczności w zakresie godzin pracy, środowiska pracy, a nawet geografii. Wraz z rozwojem branży przedsięwzięcia coworkingowe poszukują nowych nisz, aby zapewnić swoim klientom bardziej dopasowane usługi - a jedną z nisz jest rosnący trend, jakim jest przestrzeń coworkingowa tylko dla kobiet. Oto kilka spostrzeżeń na temat tego trendu od naszego zespołu projektującego biura w NJ.

Dlaczego tylko dla kobiet?

To naturalne, że mężczyźni czują się trochę pominięci w tym trendzie, ale nie chodzi tu o tworzenie ekskluzywnej przestrzeni. Chodzi o stworzenie przestrzeni zaprojektowanej w taki sposób, aby skutecznie zaspokajała potrzeby kobiet w miejscu pracy. Jest to obszar, w którym nowoczesne miejsca pracy notorycznie mają problemy z osiągnięciem celów integracyjnych, a przestrzenie coworkingowe są wyjątkowym środowiskiem, w którym można podjąć te wyzwania. Chodzi o tworzenie bezpiecznych przestrzeni, unikalnych możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych i środowiska wspierającego kobiety w budowaniu ich sukcesów.

4 godne uwagi przykłady przestrzeni coworkingowych przeznaczonych wyłącznie dla kobiet

The Wing:

Od momentu otwarcia w 2016 roku, The Wing pozyskał od inwestorów ponad 40 milionów dolarów! Stała się jedną z najbardziej kultowych przestrzeni coworkingowych. Oprócz przykuwającego uwagę wystroju biura, jest tam długa lista udogodnień, których często brakuje w tradycyjnych przestrzeniach biurowych, takich jak pokój laktacyjny, prysznice i biblioteka. Organizowane są tu również wspaniałe wydarzenia networkingowe z udziałem wartościowych prelegentów. Obecnie działa kilka lokalizacji, w tym Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles, Chicago i Waszyngton DC.

EvolveHer:

Minimalistyczna, wysoce funkcjonalna przestrzeń coworkingowa EvolveHer w Chicago oferuje sieć członków online, opiekę nad dziećmi, programy wymiany książek, imprezy partnerskie i oczywiście w pełni wyposażone wielofunkcyjne przestrzenie biurowe.

The Coven:

Ta przestrzeń coworkingowa powstała dzięki crowdfundingowi w Minneapolis, aby zaspokoić zapotrzebowanie na bezpieczne, wysoce funkcjonalne przestrzenie biurowe dla kobiet i osób niebinarnych. Oprócz wszystkich cech biura nastawionego na produktywność, w przestrzeni tej znajduje się również pokój modlitwy, usługi konsjerża, regularny program wydarzeń i lokalne, organiczne przekąski. Przestrzeń jest wielofunkcyjna i ukształtowana przez zasłony i szklane ścianki działowe, aby zapewnić prywatność.

The Riveter:

Zainspirowana przez Rosie the Riveter i założona przez Amy Nelson, absolwentkę NASA Space Camp i prawa na NYU, ta przestrzeń coworkingowa w Seattle, LA i Austin skupia się nie tylko na pracy, ale także na zdrowiu. Dzięki codziennym zajęciom jogi i barre oraz sesjom medytacyjnym jest to miejsce, w którym każdy może się rozwijać - mężczyźni też są mile widziani!

Od szklanych ścian działowych po wystrój wnętrz - stworzenie idealnej przestrzeni coworkingowej wymaga odpowiedniego podejścia

Aby przestrzeń coworkingowa odniosła sukces, musi być fachowo zaprojektowana i urządzona zgodnie z potrzebami rynku docelowego. Dobrą wiadomością jest to, że zespół jest tutaj, aby pomóc. Jesteśmy firmą z siedzibą w New Jersey, która stara się sprostać wszystkim Twoim współczesnym meblom biurowym i potrzebom w zakresie projektowania biur. Nasz zespół pomoże Ci we wszystkim, od systemy szklanych ścian działowych i wyboru mebli biurowych dla firm, aż po wyposażenie biura i usuwanie zużytych mebli.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura