Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 11:29

Aktywne siedzenie - o co w tym wszystkim chodzi?Jeśli szukałeś mebli biurowych dla firm lub myślałeś o zmianie wystroju wnętrza swojego biura, prawdopodobnie spotkałeś się z określeniem "aktywne siedzenie". Oto krótki przewodnik po tym, o co w tym wszystkim chodzi.

Aktywne siedzenie jest również znane jako siedzenie dynamiczne i polega na utrzymywaniu ciała w ruchu podczas siedzenia, zamiast pozostawania w statycznej pozycji. Produkty promujące tę koncepcję pozwalają na naturalne ruchy ciała i obejmują szeroką gamę siedzisk, takich jak piłki do balansowania, biurka typu sit-to-stand i chybotliwe stołki o regulowanej wysokości.

Choć te pomysły mogą brzmieć nieco dziwnie, istnieje wiele badań, które wspierają ten pomysł jako sposób na usunięcie problemów zdrowotnych, do których przyczynia się statyczne siedzenie. Mayo Clinic łączy długie okresy siedzenia z podwyższonym ciśnieniem krwi, ryzykiem wystąpienia zespołu metabolicznego, wysokim poziomem cukru we krwi, przyrostem masy ciała, nieprawidłowym poziomem cholesterolu, a nawet zwiększonym ryzykiem śmierci z powodu raka i chorób układu krążenia. Nie wspominając już o bólu i dyskomforcie stawów i kończyn, które mogą być spowodowane nieergonomicznym stanowiskiem pracy.

Aktywne siedzenie pomaga zmniejszyć to ryzyko, zapewniając ciału stały, naturalny ruch poprzez drobne korekty ułożenia kręgosłupa i bioder, delikatną stymulację mięśni bioder i pleców, zdrowy ruch stawów, zwiększony przepływ krwi i zwiększony poziom tlenu. Ma to dodatkową korzyść w postaci zwiększenia poziomu energii, skupienia i koncentracji, co prowadzi do wzrostu wydajności. Jest to również świetny sposób na promowanie dobrej postawy.

Jak wspierać aktywne siedzenie i dobre samopoczucie w miejscu pracy

Inwestowanie w ergonomiczne biurka lub rozwiązania sprzyjające aktywnemu siedzeniu to jeden z elementów wspierania dobrego samopoczucia pracowników. Istnieją również inne rozwiązania, które pomogą stworzyć zdrowsze, bardziej produktywne i szczęśliwsze miejsce pracy. Niektóre popularne pomysły w tym zakresie obejmują inicjatywy związane z siłownią pracowniczą lub programem fitness, wspieranie pracowników w rzucaniu palenia, zapewnianie zdrowej żywności w miejscu pracy, organizowanie przerw w pracy na świeżym powietrzu i zachęcanie do korzystania z programów rowerowych.

Współpracuj z nami w zakresie mebli biurowych dla firm i nowoczesnych stanowisk pracy

Tworzenie kultury dobrego samopoczucia w miejscu pracy jest wielkim wyzwaniem, którego warto się podjąć, a częścią tego jest zaprojektowanie ergonomicznego środowiska. Oferujemy szeroki zakres produktów biurowych, od modułowych mebli biurowych do korporacyjnych mebli biurowych, a nasz zespół jest oddany pomaganiu Państwu w osiągnięciu celów związanych z projektowaniem biura.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura