Najnowsze wiadomości

22 czerwca 2024 12:48

Jak wybrać odpowiedni stół do sali konferencyjnejKażda firma, bez względu na branżę, potrzebuje stołu konferencyjnego. Te meble tworzą centralny punkt w Twoim miejscu pracy, który ułatwia spotkania, sesje burzy mózgów, formalne spotkania z klientami, rozmowy kwalifikacyjne z pracownikami i wiele innych, więc ma sens, że należy poświęcić wiele uwagi na wybór odpowiedniego. Oto kilka wskazówek od naszego zespołu współczesnych mebli biurowych.

Najlepszy kształt stołu do sali konferencyjnej dla Twojej przestrzeni

Właściwy kształt stołu konferencyjnego to coś więcej niż tylko wybór projektu - zmienia on to, jak elastyczny i łatwy w użyciu jest stół. Okrągłe stoły są najbardziej elastyczne, ponieważ łatwo jest dodawać lub usuwać krzesła, nie czyniąc stołu zbyt ciasnym lub szeroko rozstawionym, ponieważ nikt nie utknie w kącie. Jest to również najlepszy kształt dla mniejszych sal konferencyjnych lub ciasnych przestrzeni.

Kwadratowe stoły najlepiej sprawdzają się również w mniejszych pomieszczeniach i zapewniają większą przestrzeń roboczą niż stoły okrągłe. Stoły kwadratowe można również łatwo łączyć ze sobą, aby zwiększyć powierzchnię stołu. Ten kształt nie sprawdza się w przypadku dużych spotkań, ponieważ im większy kwadratowy stół, tym dalej ludzie znajdują się od pozostałych stron stołu.

Zamiast tego, większe, bardziej formalne przestrzenie konferencyjne lepiej wykorzystują prostokątne stoły konferencyjne, ponieważ można przy nich usadzić więcej osób, jednocześnie ułatwiając komunikację, dzielenie się dokumentami itp.

Inną opcją, która jest popularna w większych przestrzeniach konferencyjnych, jest stół w kształcie łodzi, czyli stół prostokątny, który ma zakrzywione, a nie ostre rogi. Daje im to możliwość dostosowania się do okrągłych stołów bez zajmowania tak dużo miejsca.

Jaki jest najlepszy rozmiar stołu do sali konferencyjnej?

Ponieważ sale konferencyjne są często pomieszczeniami wielokrotnego użytku, odpowiedź na to pytanie może być trudna. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś pamiętać o zasadzie, która mówi, że każda osoba, którą spodziewasz się posadzić, potrzebuje jednej stopy przestrzeni. Rozmiar krzeseł do sali konferencyjnej, które wybierzesz, również może mieć na to wpływ, ponieważ szersze krzesła zajmą o wiele więcej miejsca niż wąskie i określą, ile osób może wygodnie zmieścić się wokół stołu. Ostatnim czynnikiem jest tutaj wielkość Twojej sali konferencyjnej. Reguła dla tej przestrzeni jest taka, że powinieneś mieć co najmniej 3 stopy przestrzeni tworzącej obwód wokół stołu, który jest wolny od innych mebli, takich jak regały na książki, sprzęt AV lub szafki na dokumenty. Pozwala to ludziom łatwo wchodzić i wychodzić.

 

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura