Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 4:28

5 sposobów na to, jak zachęcanie do indywidualizmu w biurze pomaga w utrzymaniu pracownikówOd najdalszych krańców bieguna północnego po sztuczne plaże Johannesburga - na naszej planecie żyje obecnie ponad 7,5 miliarda istot ludzkich i nic nie wskazuje na to, byśmy mieli zwolnić tempo. Być może najlepszą rzeczą w rasie ludzkiej jest to, że pomimo tak ogromnej liczby wszyscy jesteśmy wyjątkowi: każdy z nas ma swoje własne nadzieje, marzenia i osobowości. Ponieważ tak wielu z nas w Wielkiej Brytanii spędza swoje życie zawodowe w biurach, w jaki sposób odzwierciedlamy naszą indywidualność w tych przestrzeniach - i dlaczego powinniśmy to robić?

W dzisiejszym wpisie eksperci z Action Storage rzucą nieco światła na to, dlaczego nasza wyjątkowość ma tak duże znaczenie w miejscu pracy i przedstawią 5 sposobów na to, jak zachęcanie do indywidualności pomaga w utrzymaniu pracowników.

1. Pokazujesz, że Ci zależy

Budując przyjazne środowisko, które zachęca do indywidualności, pokazujesz, że nie tylko uwzględniasz wyjątkowe potrzeby pracowników, ale także, że naprawdę zależy Ci na Twoich pracownikach. Tworzenie więzi między liderami a pracownikami jest niezwykle istotne w miejscu pracy i może w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia lojalności pracowników wobec firmy. Bez względu na to, czy dbasz o to, aby w bufecie pracowniczym były wegetariańskie opcje, czy też rozmawiasz z członkami zespołu LGBTQ, aby zająć się ich problemami, dbanie o to, aby pracownicy czuli, że ich osobiste potrzeby są doceniane, pogłębi ich więź z firmą - co ostatecznie pozwoli Ci zbudować długotrwały, oddany i szczęśliwy zespół.

2. Wspierasz kreatywność

U podstaw kreatywności pracowników leży indywidualność, ponieważ to właśnie nasz unikalny sposób myślenia pozwala nam myśleć nieszablonowo i wymyślać nowe pomysły i procesy. Ta wyjątkowość pozwala nam wykorzystywać naszą wyobraźnię do rozwiązywania problemów, z którymi stykamy się na co dzień w biznesie, niezależnie od branży, w której pracujemy. Niezależnie od tego, czy zarządzasz agencją marketingu cyfrowego, czy sklepem z modną odzieżą z wyższej półki, kreatywność ma kluczowe znaczenie dla firm, które chcą wprowadzać innowacje i rozwijać się.

Tłumienie pragnienia wyrażania swojej wyjątkowej tożsamości to pewny sposób na szerzenie niezgody i hamowanie kreatywności wśród pracowników - dlatego zachęcaj do indywidualności, aby zbudować bardziej zaangażowany i zadowolony zespół. Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, może to być tak proste, jak pozwolenie członkom zespołu na wybór koloru ich własnych zestawów mebli biurowych zamiast z góry ustalonej, jednolitej alternatywy.

3. Tworzysz szczęśliwe miejsce pracy

 

Źródło obrazu: Pexels

 

Źródło obrazu: Meble biurowe Calibre

Niezależnie od tego, czy pracownicy biurowi przykryją swoje biurka asortymentem roślin domowych, czy zdjęciami swoich bliskich, dając im możliwość kontrolowania własnego stanowiska pracy, z pewnością wprowadzą do biura osobowość i kolor. W godzinach pracy pracownicy mają do dyspozycji tylko niewielki obszar, który mogą nazwać swoim własnym - pozwól im więc dostosować meble biurowe do ich potrzeb za pomocą akcesoriów. W ten sposób mogą stworzyć miejsce, w którym będą czuć się komfortowo w ciągu dnia.

Badania sugerują, że jeśli pracownicy mają swobodę w personalizowaniu swojego biurka, mogą pracować nawet o 25% wydajniej niż osoby pracujące w sterylnej przestrzeni. Ponadto ludzie doceniają swobodę, jaką mają, gdy mogą wnieść do swojego miejsca pracy cząstkę swojej wyjątkowej tożsamości.

4. Tworzysz zespół, który dobrze ze sobą współpracuje

Budowanie zespołu, który celebruje i promuje różnorodność, daje szansę na przyjęcie różnych punktów widzenia na projekty i problemy, które w przeciwnym razie mogłyby zostać przeoczone. Uzupełniający się zestaw umiejętności, pomysłów i cech jest siłą napędową efektywnego zespołu - a zachęcając członków zespołu do bycia sobą, można wydobyć z pracowników to, co najlepsze. W ostatecznym rozrachunku zespół, który dobrze ze sobą współpracuje, będzie szczęśliwszy niż ten, który nie współpracuje - co oznacza, że pracownicy są bardziej skłonni związać się z firmą na dłużej, ponieważ czują się osobiście związani ze swoimi kolegami.

5. Zmniejszasz granice

W niedalekiej przeszłości środowiska korporacyjne były bardzo proceduralne, ustrukturyzowane i, cóż, korporacyjne. Dziś nasze biura nieustannie ewoluują w kierunku większej otwartości, myślenia przyszłościowego i integracji - dzięki temu pracownicy mogą czuć się pewniej, wnosząc nowe pomysły, podnosząc kwestie i będąc ogólnie bardziej przejrzystymi w swoich myślach i odczuciach.

Bez względu na to, czy dajesz pracownikom możliwość wyboru własnych krzeseł biurowych, czy pozwalasz im zorganizować swoje stanowisko pracy za pomocą spersonalizowanych pojemników biurowych, odejście od sterylnego środowiska pracy będzie stanowiło długą drogę do stworzenia środowiska, w którym ludzie mogą wyrażać swoje zdanie i czuć się doceniani.

Właściciele firm i menedżerowie, którzy doceniają wyjątkowość swoich pracowników, z pewnością odniosą korzyści w dłuższej perspektywie. Najlepszy efekt pracy zespołu uzyskuje się wtedy, gdy można zaakceptować różnice między nimi i określić ich mocne strony - właśnie dlatego niewielkie zmiany mające na celu podkreślenie indywidualności mogą mieć tak pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników, ich zatrzymanie i wydajność.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura