Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 5:35

4 sposoby na zachęcenie do aktywnej pracy w minimalistycznym biurzeW każdym biurze Twoi pracownicy są narażeni na problemy zdrowotne.

Dlaczego? Ponieważ każdego dnia spędzają wiele godzin siedząc przy biurku i pracując przy komputerze. To może narazić ich na ryzyko poważnych problemów, takich jak choroby serca, cukrzyca, otyłość itp.

Odpowiedź? Zachęcaj swoich pracowników do częstszego wstawania i ruszania się.

Z wielu względów może się to wydawać nieproduktywne. Chcesz, aby Twoi pracownicy wykonali jak najwięcej pracy w ciągu dnia, a jeśli wstają i wędrują, to wpłynie to na wydajność. To prawda, ale kluczem jest znalezienie sposobu na poruszanie się podczas wykonywania pracy, tak aby nie wpłynęło to na produktywność.

Jeśli masz minimalistyczne biuro, jesteś w doskonałej pozycji, aby zachęcać do aktywnej pracy. Wynika to z faktu, że masz więcej przestrzeni. Bardzo łatwo jest pracownikom wstać, przejść się, porozciągać i ogólnie być bardziej aktywnym w takiej przestrzeni.

Jak więc można zachęcać do aktywnej pracy w tego typu pomieszczeniach?

Praca stojąca i siedząca

Wiele badań wykazało, że powtarzanie rutyny siedzenia i stania może faktycznie pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób związanych z siedzeniem. Możesz włączyć meble biurowe, takie jak biurka o regulowanej wysokości lub biurka z regulacją wysokości z łatwością. Twój minimalistyczny projekt z łatwością je pomieści. Możesz też zdecydować się na podwyższenia pod laptopy, aby pracownicy mogli stać przez chwilę, a następnie usiąść z powrotem podczas pracy.

Aktywne siedzenie

Aktywne siedzenie oznacza, że Twoi pracownicy wykonują ćwiczenia siedząc na swoich krzesłach biurowych. W jaki sposób? Poprzez zastosowanie krzeseł, które faktycznie poruszają ciałem! Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, co mamy na myśli.

Spotkania na stojąco

Nikt tak naprawdę nie lubi siedzieć na krzesłach podczas spotkań w sali konferencyjnej. W większości przypadków tracisz czas i zastanawiasz się, co mógłbyś robić przy biurku. Dlaczego więc nie skrócić czasu trwania spotkań i nie sprawić, by były one bardziej treściwe? Możesz to zrobić, organizując zamiast nich spotkania stałe. W ten sposób będą one prawdopodobnie znacznie krótsze, a ludzie będą od razu przechodzić do rzeczy!

Zachęcaj do ćwiczeń fizycznych

Oczywiście, chodzi również o sposób myślenia. Po prostu zachęcaj swoich pracowników, aby wstawali i więcej się ruszali. Uświadom im, jakie ryzyko niesie ze sobą zbyt długie siedzenie. Upewnij się również, że zawsze robią sobie przerwy i jedzą posiłki z dala od biurka. Zachęcaj ich do wychodzenia na zewnątrz i zaczerpnięcia świeżego powietrza!

Aktywna praca jest zarówno zdrowa, jak i wydajna. W żadnym wypadku nie przynosi efektów odwrotnych do zamierzonych, a wręcz przeciwnie, pobudzenie krążenia dzięki odrobinie ćwiczeń pomoże pracownikom lepiej się skupić i skoncentrować na wykonywanym zadaniu!

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura