Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 5:12

Czy Twój przestarzały wystrój biura kosztuje Cię talenty? Tak!Jeśli nie jesteś przekonany, pomyśl tylko o tej statystyce z badań Mindspace, że 21% osób w wieku 18-24 lat odrzuciło potencjalnego pracodawcę z powodu złego projektu i/lub braku udogodnień w miejscu pracy. Albo że 34% byłoby skłonnych dojeżdżać do pracy przez imponujące 60 minut, gdyby oznaczało to pracę w "idealnym" środowisku. I nie wpływa to tylko na zdolność Twojej firmy do pozyskiwania nowych talentów, ponieważ 31% pracowników jest znudzonych swoim obecnym środowiskiem pracy, a 28% określa je jako przestarzałe lub nudne. Znudzony, przestarzały, nudny... to nie są słowa, które chcesz, aby kojarzyły się z Twoją marką!

Te liczby wydają się akceptowalne, ale rosną

Millenialsi masowo wchodzą na rynek pracy i już za kilka lat będą stanowić ponad 50% populacji aktywnej zawodowo. Oznacza to, że liczba ta będzie tylko rosła - jeśli więc firmy chcą przyciągnąć zarówno dzisiejszych najlepszych pracowników, jak i przyszłe utalentowane osoby, muszą dokładnie przyjrzeć się środowisku pracy, które mają do zaoferowania.

Czego więc szukają millenialsi w wystroju biura?

Pierwszym krokiem jest przyznanie się, że obecny wystrój biura nie robi właściwego wrażenia, następnym jest znalezienie tego, co je zrobi.

Projektanci obserwują silny nacisk, napędzany przez tę pracującą populację, na bardziej zwinne przestrzenie z różnymi, pełnymi charakteru miejscami. Nastrój odszedł od "korporacyjnego" na rzecz przestrzeni, które są indywidualne, osobliwe i odpowiednie dla danej branży. Milenialsi chcą czuć się w swojej przestrzeni biurowej jak w domu - mieć poczucie własności i wkładu. Oznacza to włączenie do przestrzeni biurowej funkcji wellness i relaksacyjnych, takich jak siłownie, stoły do ping ponga i ogrody. Firmy powinny dążyć do tego, aby odzwierciedlać dynamikę swojego miasta lub miejscowości, a także swojej branży, stając się częścią społeczności i inwestując w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz inicjatywy społeczności lokalnej.

Elastyczność jest również kluczowa, z naciskiem na otwarte, współpracujące przestrzenie, hot-desking i współdzielenie przestrzeni, jak również elastyczne zasady pracy. Naturalne światło i natura są również ważnym elementem, nie tylko ze względu na atrakcyjność przestrzeni, ale również ze względu na wspieranie dobrego samopoczucia i tworzenie bardziej produktywnej przestrzeni.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura