Najnowsze wiadomości

22 czerwca 2024 11:22

5 powodów, dla których stres w miejscu pracy zrujnuje Twój biznesWszyscy wiemy, że miejsca pracy mogą być od czasu do czasu bardzo stresujące. To normalne, że w niektórych dniach, w których panuje wysokie ciśnienie, pracownicy czują się trochę zmęczeni. Jednak sytuacja ta powinna się uspokoić następnego dnia, lub dzień później, i wszystko powinno wrócić do normy.

Zdecydowanie zbyt często środowisko biurowe staje się siedliskiem długotrwałego, chronicznego stresu. To nie jest zdrowe środowisko pracy dla Twoich pracowników, a także bardzo szkodliwe dla Twojej firmy.

Zapoznaj się z tą infografiką, która przedstawia otwierającą oczy ocenę stresu w miejscu pracy.

Źródło - https://advertisingrow.com/infographics/psychology/psychology-infographic-have-you-ever-wondered-what-the-most-stressful-job-is-in-the-uk-do-you-suffer-f/

Wdrażanie strategii zarządzania stresem w miejscu pracy jest kluczową częścią Twoich obowiązków zarządczych. Bez tego Twoja firma jest z czasem skazana na porażkę. Oto dlaczego rosnący stres w miejscu pracy z czasem zrujnuje Twój biznes.

  1. Stres obniża morale - Zestresowani pracownicy, a nawet kilku członków Twojego zespołu, którzy czują się w ten sposób, automatycznie obniżą morale w Twoim biurze. Kiedy tak się dzieje, pojawiają się różnego rodzaju problemy i w rezultacie może być Ci trudno zatrzymać doświadczonych pracowników.
  2. Stres zwiększa prawdopodobieństwo konfliktów - Kiedy ludzie czują się zestresowani, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że źle zrozumieją kolegę, rzucą się na kogoś bez sensu i ogólnie rzecz biorąc, sytuacja konfliktowa staje się jeszcze bardziej prawdopodobna.
  3. Stres zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędów - Niełatwo jest się odpowiednio skoncentrować, gdy jest się pod wpływem stresu. Błędy mogą powodować poważne problemy, a klienci zaczną zauważać, że jakość usług zaczyna spadać.
  4. Stres obniża wydajność - Wszystkie powyższe czynniki wpływają na wydajność poszczególnych pracowników, jak i całej firmy. Gdy produktywność jest niska, spadają również zyski.
  5. Stres zwiększa szanse na nieobecność pracowników - Przewlekły stres może spowodować, że pracownicy będą opuszczać pracę z powodu stresu. Absencja chorobowa powoduje, że firma ponosi ogromne koszty w ciągu roku i w rzeczywistości powoduje większy stres u obecnych pracowników, którzy muszą podnieść luz.

Zrozumienie, dlaczego stres może powodować poważne problemy dla Twojej firmy, to pierwszy krok. Następnie, podjęcie kroków w celu zmniejszenia stresu w miejscu pracy w Twoim biurze jest kluczowe.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura