Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 5:35

Projektowanie efektywnej przestrzeni coworkingowejPrzestrzenie co-workingowe to wielki biznes w całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. W ciągu zaledwie dziesięciu lat liczba dedykowanych przestrzeni co-workingowych wzrosła od zera do 11 000, a do 2020 roku ma wzrosnąć o kolejne 15 000. W związku z tym, że branża ta nabiera tempa, projektanci muszą tworzyć najbardziej efektywne przestrzenie, aby utrzymać przewagę konkurencyjną. Oto kilka wskazówek dotyczących projektowania najlepszych przestrzeni do pracy zespołowej, opracowanych przez naszych specjalistów od współczesnych mebli biurowych.

  • Odzwierciedlaj to, jak zmienia się miejsce pracy: Przestrzenie co-workingowe zaczęły powstawać jako tanie alternatywy dla tradycyjnych biur w czasach kryzysu ekonomicznego - przestrzeń, w której freelancerzy i niezależni kontrahenci mogli się spotykać i pracować bez rozbijania banku. Obecnie przestrzenie te cieszą się coraz większą popularnością wśród pracowników, którzy szukają niedrogiego rozwiązania problemu braku miejsca pracy. Pamiętanie o tym może pomóc Ci w projektowaniu i przyciągnięciu dużych klientów biznesowych, takich jak KPMG i GE, którzy preferują tę opcję.
  • Skup się na tym, co ludzie lubią w co-workingu: Dlaczego ludzie lubią przestrzenie co-workingowe? Są niedrogie, elastyczne, centralnie położone, oferują możliwości nawiązywania kontaktów i promują równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. To właśnie na nich powinien skupić się Twój projekt - umożliwiając klientom organizowanie spotkań w większych pomieszczeniach, jak również korzystanie z zajętych biurek i cichych miejsc, utrzymując koszty na niskim poziomie, ale jakość funkcjonowania na wysokim, oraz tworząc przestrzeń, która jest inspirująca i przyjemna, a także praktyczna.
  • Najpierw użyteczność, później projekt wnętrza: Podczas gdy atmosfera przestrzeni jest istotnym elementem udanych przestrzeni co-workingowych, pierwszą inwestycją powinna być funkcjonalność - szybki Internet jest koniecznością, podobnie jak trwałe meble biurowe, takie jak biurka z funkcją siedzącą i ergonomiczne krzesła biurowe. Dobre oświetlenie, najlepiej zrównoważone z dobrym oświetleniem naturalnym, jest kolejnym niezbędnym elementem, który przyciągnie ludzi do Twojej przestrzeni.
  • Równowaga między pracą a życiem prywatnym: Przestrzenie co-workingowe, które dobrze prosperują, zazwyczaj ucieleśniają filozofię równowagi między pracą a życiem prywatnym i swobodnego networkingu. Często bardziej przypominają kawiarnię lub nieformalne spotkanie ludzi o podobnych zainteresowaniach niż tradycyjne miejsce pracy. Kluczem do osiągnięcia tej równowagi jest zapewnienie, że Twoja przestrzeń łączy dobre samopoczucie z pracą, kreatywność z rywalizacją, a wykorzystanie sztuki, natury i elementów wpływających na komfort to niektóre ze sposobów, w jakie można to osiągnąć.

Znajdź odpowiedniego partnera w zakresie współczesnych wnętrz biurowych dla swojej przestrzeni co-workingowej

Jeśli projektujesz nową przestrzeń co-workingową, nasz zespół służy pomocą. Oprócz szerokiej oferty współczesnych mebli biurowych, szklanych ścian architektonicznych i elementów wystroju wnętrz, możemy również pomóc w zaprojektowaniu i wyposażeniu przestrzeni do pracy.

 

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura