Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 6:07

5 sposobów na zwiększenie produktywności dzięki odpowiedniej organizacji miejsca pracyDla większości pracowników, podobnie jak dla większości firm, sukces i rozwój są priorytetami. Produktywność pracowników przekłada się bezpośrednio na szeroko zakrojone cele biznesowe, tworząc cykl, który napędza firmy do osiągania coraz lepszych wyników. Niestety, tylko 13% globalnej siły roboczej jest aktywnie zaangażowana i zadowolona ze swojego miejsca pracy. Poświęcenie czasu na zainwestowanie w organizację miejsca pracy, które wspiera ten cykl, ma zasadnicze znaczenie dla poprawy satysfakcji z pracy, zmniejszenia rotacji i wypalenia zawodowego, zwiększenia wydajności i, co najważniejsze, zachęcenia do bezpiecznego powrotu do pracy podczas COVID. bezpieczny powrót do pracy podczas COVID-19. Oczywiście rozwój środowiska pracy nie jest rozwiązaniem szybkim ani niedrogim, ale ma zasadnicze znaczenie, jeśli chcesz osiągnąć te cele. Oto 5 sposobów na zapewnienie, że ta inwestycja przyniesie realne zyski, przedstawionych przez specjalistów w dziedzinie projektowania i wyposażania współczesnych wnętrz biurowych.

#1 - Uczyń fazę projektowania priorytetem

Wiele firm wymienia współczesne meble biurowe lub zmienia boksy biurowe w zależności od potrzeb, wyrzucając zużyte meble i dodając nowe elementy w zależności od potrzeb, nie patrząc na biuro jako całość. W ten sposób powstaje chaotyczna przestrzeń, w której brak jest spójności, przepływu i jednolitego projektu. Prowadzi to również do słabego wykorzystania przestrzeni, co powoduje, że aż 40% powierzchni biurowej w danym momencie pozostaje niewykorzystana.

Projekt biura to znacznie więcej niż tylko meble w przestrzeni. Jest to zaplanowana koncepcja, która łączy kulturę biznesową, potrzeby pracowników i zadania robocze w celu stworzenia przestrzeni, która jest maksymalnie funkcjonalna, wydajna i dostosowana do potrzeb firmy. Przestrzeń, która aktywnie wspiera przepływ pracy i współpracę, sprawia, że codzienne zadania stają się prostsze i łatwiejsze do wykonania. Odświeża również umysł i aktywnie zwiększa produktywność, zmniejszając jednocześnie niepotrzebną frustrację i stres.

Właściwy projekt tworzy przestrzeń, w której ludzie chcą pracować.

#2 - Zachęcanie do organizacji

Praca w nieuporządkowanej przestrzeni, gdzie środowisko jest pożywką dla frustracji, nawet przy wykonywaniu najdrobniejszych zadań, jest wyzwaniem. Organizacja przestrzeni pomaga pracownikom szybciej wykonywać swoje obowiązki, popełniając przy tym mniej błędów. Może również ograniczyć nieporozumienia i błędną komunikację oraz sprawić, że każda minuta czasu pracy będzie bardziej produktywna bez zwiększania obciążenia pracą.

Na stworzenie zorganizowanej przestrzeni (i to nie tylko atrakcyjnej!) składa się zaskakująco wiele aspektów projektowania biur. Począwszy od poprawy oświetlenia, aby zapewnić dobre samopoczucie i widoczność, po oferowanie stanowisk pracy z funkcjami umożliwiającymi odpowiednią organizację dla konkretnego pracownika. Oczywiście najważniejszym elementem projektu biura jest stworzenie takiego układu miejsca pracy pomiędzy połączonymi przestrzeniami, który zachęca do właściwego zarządzania zadaniami przy minimalnych niedogodnościach lub przerwach.

#3 - Postaw na ergonomię

Ergonomiczne współczesne meble biurowe mają na celu poprawę warunków, w jakich pracują pracownicy. Koncentrują się w szczególności na eliminacji problemów, które prowadzą do przeciążenia, zmęczenia i poważniejszych zagrożeń dla zdrowia, ponieważ przy biurku spędzamy około 1/3 dnia.

Biurka o regulowanej wysokości, ergonomiczne krzesła, wiele ekranów, a także podpórki pod stopy i klawiaturę są niezbędne, aby zapewnić wsparcie fizyczne podczas pracy osobom o różnym wzroście i budowie ciała.

Ergonomiczne meble zwiększają produktywność pracowników, zmniejszając liczbę dni chorobowych i zapobiegając bólom pleców, szyi i stawów spowodowanym wyborem nieergonomicznych mebli. Ogólnie rzecz biorąc, ergonomiczne meble odgrywają istotną rolę w tworzeniu przestrzeni, w której każdy pracownik czuje się komfortowo podczas pracy.

#4 - Priorytetowe traktowanie dobrego samopoczucia i projektowania środowiskowego

Ponieważ spędzamy w biurze tak dużo czasu, zrozumiałe jest, że przestrzeń ta może mieć znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie, wykraczający poza ergonomię. Słaba wentylacja, ogrzewanie i chłodzenie oznaczają dyskomfort, podrażnienia dróg oddechowych i infekcje wirusowe, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób, takich jak COVID-19 . Słabe oświetlenie prowadzi do bólów głowy, zaburzeń naturalnego rytmu okołodobowego organizmu i ogólnie słabej koncentracji. Hałaśliwe otoczenie utrudnia skupienie się na zadaniach i zwiększa prawdopodobieństwo częstszego przerywania pracy. Nawet siedzący tryb pracy, polegający na siedzeniu przez 8-9 godzin dziennie, zwiększa ryzyko chorób serca, otyłości, problemów z krążeniem i innych.

Projektowanie biura z myślą o tych problemach to nie tylko ergonomiczne meble, ale także rozwiązania i programy, które pomagają pracownikom pracować w pozycji mniej siedzącej, wygodniejszej i zdrowszej. Mogą to być np. osłony chroniące przed kichaniem, szklane ściany architektoniczne, które maksymalizują dopływ naturalnego światła, oczyszczacze powietrza zwiększające poziom higieny, przestrzenie zewnętrzne, które wprowadzają elementy naturalne do miejsca pracy, rozwiązania tłumiące dźwięk i inne.

#5 - Dodaj różnorodności

Twoi pracownicy są niezwykle zróżnicowani pod względem pełnionych ról, preferencji zawodowych i wyglądu fizycznego, dlatego przestrzeń biurowa powinna to odzwierciedlać, aby dać każdej osobie możliwość pracy w sposób, który jest dla niej najbardziej produktywny. Nie oznacza to, że dla każdej osoby należy stworzyć osobną przestrzeń, ale raczej stworzyć różne strefy i możliwości dla różnych rodzajów pracy.

Obejmuje to prywatne przestrzenie do pracy wymagającej skupienia lub prywatnych spotkań, przestrzenie socjalne, w których ludzie mogą pracować w zrelaksowanym otoczeniu, przestrzenie współpracy, w których grupy mogą pracować, nie przeszkadzając kolegom, i inne. Ważne jest, aby intencje każdego miejsca pracy były odzwierciedlone również w polityce firmy, tak aby przestrzenie te były dostępne i wydajne dla każdego pracownika.

Spraw, aby produktywność stała się Twoim priorytetem dzięki projektowaniu miejsca pracy

Czy czujesz, że Twoje miejsce pracy mogłoby bardziej przyczynić się do zwiększenia produktywności Twoich pracowników? BE Meble ma dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Jako specjaliści w dziedzinie współczesnych mebli biurowych, możemy pomóc Ci w każdej fazie projektu, od koncepcji projektu po przebudowę i umeblowanie przestrzeni. Bez względu na to, czy szukasz nowego układu biura, czy produktów takich jak osłony na kichanie, bariery akrylowe i siedziska z siatki miedzianej, które sprawią, że Twoja przestrzeń będzie zgodna z obowiązującymi przepisami COVID-19, możemy Ci pomóc.

Aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i usługach lub obejrzeć zaprojektowane przez nas współczesne wnętrza biurowe, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem befurniture.com.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura