Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 4:38

Inteligentne krzesła biurowe - czy ergonomia jest przestarzała?Jako specjaliści w dziedzinie współczesnych mebli biurowych dużo mówimy o znaczeniu ergonomii - zdolności mebli biurowych do wspierania użytkownika podczas pracy, tak aby nie obciążać pleców i szyi. Oczywiście, innowacyjne technologie i projekty stale wprowadzają nowe i ekscytujące sposoby tworzenia zdrowej i wydajnej przestrzeni biurowej, a inteligentne krzesło jest najnowszym z wielu pomysłów współczesnych mebli biurowych, które poszerzają nasze rozumienie zdrowego miejsca pracy. Oto, na czym polega inteligentne krzesło biurowe i jak może się ono dopasować do Twojego miejsca pracy

Koszty związane z wadami postawy w miejscu pracy

Ludzkie ciało nie jest przystosowane do siedzenia, zwłaszcza przez długie godziny, których wymaga praca biurowa. Przeciętny pracownik biurowy spędza 9 godzin dziennie siedząc przed komputerem, co oznacza, że z dnia na dzień stajemy się coraz bardziej siedzący. W rezultacie powszechne i często poważne dolegliwości wymykają się spod kontroli - od urazów spowodowanych powtarzającymi się obciążeniami, przez bóle szyi i pleców, po zwiększone ryzyko otyłości i nadciśnienia. W rezultacie 86% pracowników ma nadwagę i cierpi na co najmniej jedno przewlekłe schorzenie, a absencja w pracy wzrasta, co kosztuje firmy w USA 153 miliardy dolarów. Rozwiązaniem może być inteligentne krzesło biurowe.

Co to jest inteligentne krzesło biurowe i jak działa?

Inteligentne krzesło biurowe to takie, które wykorzystuje innowacyjną technologię i łączność w celu stworzenia bardziej zintegrowanego i efektywnego rozwiązania dla codziennych zadań i wyzwań biurowych. Allsteel Mimeo jest dobrym przykładem takiego projektu - kompaktowe, stylowe krzesło biurowe, które przenosi ergonomię na nowe wyżyny. Oferuje dynamiczne wsparcie, pozwalając Ci na swobodę ruchów podczas wykonywania różnych zadań w ciągu dnia, wspierając Cię poprzez zapewnienie spersonalizowanego komfortu dzięki napięciu oporowemu i technologii pleców IntelliForm podczas odchylania się do tyłu, ramionom o regulowanej wysokości, technologii ruchu aktywowanego wagą i wielu innym. Lekka i skalowalna konstrukcja sprawia, że bez problemu pasuje do biur, w których pracuje się w grupach.

W najbliższej przyszłości możemy się spodziewać, że ta inteligentna technologia stanie się jeszcze inteligentniejsza i bardziej połączona, co pozwoli organizacjom i osobom prywatnym monitorować czas i częstotliwość użytkowania krzesła, aby pomóc menedżerom w zaprojektowaniu bardziej efektywnej przestrzeni, wykorzystywać czujniki do monitorowania postawy siedzącej i dokonywać stopniowych, spersonalizowanych zmian w odpowiedzi, a nawet zachęcać do poruszania się, rozciągania lub zrobienia sobie przerwy, jeśli siedzimy zbyt długo. Zamiast polegać na indywidualnych dostosowaniach ergonomicznych, inteligentne krzesła same dostosują się do idealnej pozycji ergonomicznej dla danej osoby, co zawsze stanowi wyzwanie podczas wyposażania biura pod kątem ergonomii - zwłaszcza w środowisku hot-desking.

Dzięki zaawansowanym funkcjom ergonomicznym, które mają bezpośredni wpływ na wydajność i samopoczucie pracowników, inteligentne krzesła biurowe to wyrafinowane rozwiązania techniczne, które łączą w sobie najlepsze cechy ergonomii, zrównoważonego rozwoju i technologii, dając imponujące rezultaty.

Stwórz zdrową przestrzeń biurową dzięki innowacyjnym, ergonomicznym, współczesnym meblom biurowym i wzornictwu

Chcesz opowiedzieć się za zdrowym trybem życia w miejscu pracy i stworzyć stylowe, wydajne i przyjemne środowisko pracy? BE Furniture jest właściwym zespołem do tego zadania!

Jako specjaliści w dziedzinie współczesnych mebli biurowych, możemy pomóc Ci na każdym etapie projektu, od koncepcji projektu po przebudowę i wyposażenie przestrzeni. Bez względu na to, czy szukasz ergonomicznego rozwiązania wspierającego Twoich pracowników, czy też mebli ochronnych, które zapewnią zgodność z przepisami COVID-19, możemy Ci pomóc.

Aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i usługach lub obejrzeć zaprojektowane przez nas współczesne wnętrza biurowe, skontaktuj się z nami już dziś.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura