Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 4:40

Dlaczego oświetlenie LED to lepszy wybór dla Twojego biuraJeśli szukasz inspiracji do aranżacji biura, prawdopodobnie zastanawiasz się również nad zmianami w dziale oświetlenia. To dobry pomysł - wiele opcji oświetleniowych jest przestarzałych, a także nie są najlepsze dla naszej planety.

Jeśli masz obecnie oświetlenie fluorescencyjne, to nie pomagasz planecie tak dobrze, jak mógłbyś. Na pewno energia słoneczna jest zdecydowanie najlepszą opcją dla środowiska i Twojego budżetu, ale nie każda firma może to osiągnąć lub czuje się na to gotowa.

Jakie są więc inne opcje?

Oświetlenie LED to świetny wybór.

Oświetlenie LED jest znacznie bardziej opłacalne i energooszczędne niż jakikolwiek inny rodzaj oświetlenia, z wyjątkiem energii słonecznej. Oświetlenie LED ma 80% przewagę wydajności nad oświetleniem fluorescencyjnym i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych o ogromną ilość.

Kolejnym plusem jest to, że ograniczasz również ilość odpadów. Kiedy używasz lamp LED, tylko 5% wytworzonej energii jest marnowane, zamieniane na ciepło. Pozostałe 95% można wykorzystać jako światło, więc prawie nic się nie marnuje.

Ważne jest również to, gdzie umieścisz swoje lampy. Jeśli część biura ma dużą ilość naturalnego światła, nie potrzeba tam dużo sztucznego oświetlenia. Zamiast tego można wykorzystać oświetlenie tam, gdzie jest ono potrzebne, czyli w ciemniejszych częściach biura. Oczywiście, podczas ciemniejszych, zimowych miesięcy może być konieczne zwiększenie oświetlenia w miejscach, które normalnie są nieco jaśniejsze od okien, ale takie sytuacje powinny być rzadkie w ciągu roku.

Podczas projektowania biura, patrząc na oświetlenie nie jest czymś, o czym powinieneś zapomnieć. To samo dotyczy podłóg. Są to rzeczy, które ludzie mają tendencję do wygładzania, ale nie rozważają zmiany. Jeśli chodzi o oszczędzanie ciepła i światła, aktualizacja sposobu zasilania biura jest koniecznością. I, wszyscy musimy patrzeć w kierunku bycia bardziej energooszczędnym w tych dniach - klimat nie będzie sortować się, to na pewno.

Przeprojektowanie biura może wymagać czasu i trochę pieniędzy, ale kiedy wprowadzisz zmiany takie jak ta, zaoszczędzisz w dłuższej perspektywie. Twoje rachunki za energię będą niższe, pracownicy będą bardziej zadowoleni z nowej przestrzeni, a ogólnie rzecz biorąc, wydajność będzie rosła.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura