Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 10:17

Czy ekologiczne podejście może zwiększyć produktywność Twojego biura?Firmy podejmują decyzję o przejściu na ekologię i zmniejszeniu swojego wpływu na środowisko z wielu powodów, od wizji i filozofii korporacyjnej po oszczędności. Jest jednak jeszcze jeden ważny powód, który często jest pomijany - bardziej ekologiczne miejsca pracy mogą zwiększyć wydajność pracowników. Badania wykazały, że pracownicy pracujący w biurach z certyfikatem ekologicznym mogą pochwalić się 26% wzrostem zdolności poznawczych, 30% mniejszą absencją chorobową i lepszą jakością snu.

Właściwy sposób na zmniejszenie wpływu Twojej firmy na środowisko

Jak we wszystkim, istnieją dobre i złe sposoby na ekologię. Na przykład, jeśli Twoja firma chce poprawić zużycie energii, nie należy ograniczać ogrzewania i chłodzenia - to prawdopodobnie spowoduje bezproduktywność i niezadowolenie pracowników. Cała sztuka polega na tym, aby trafić w sedno, mówiąc ekologicznie, co spowoduje pozytywną zmianę w kierunku Twojej firmy i zadowolenie pracowników. Oto jak.

  • Jakość powietrza: Niska jakość powietrza jest zła dla środowiska i gorsza dla Twoich pracowników - nie tylko sprawia, że ludzie czują się ospali i nie mogą się skoncentrować, ale może również wywoływać problemy z oddychaniem, takie jak alergie i astma, co może mieć bezpośredni wpływ na wydajność. Skupienie się na stworzeniu dobrze wentylowanych biur, które dostarczają świeże, czyste powietrze z energooszczędnego systemu, zmniejsza wydatki na energię i wykazano, że zwiększa wydajność poznawczą, a także zmniejsza liczbę dni chorobowych.
  • Naturalne światło: Migoczące sztuczne światło, brak światła dziennego i nadmierne oświetlenie mają negatywny wpływ na wydajność poznawczą i mogą powodować depresję, zmęczenie oczu, bóle głowy i wysokie rachunki za prąd. Podkreślanie naturalnego światła, na przykład poprzez wprowadzenie szklanych ścian działowych do biura, poprawia widoki i dostęp do światła dziennego, co jak wykazano, zmniejsza rachunki za energię elektryczną i zwiększa wydajność o ponad 5%.
  • Wprowadź do biura atmosferę zewnętrzną: Natura sama w sobie ma podnoszący na duchu i pozytywny wpływ na Twój umysł, jak również poprawia jakość powietrza. Otwarte przestrzenie ogrodowe do spotkań i przerw, wewnętrzne ogrody ścienne i rośliny doniczkowe to idealny sposób na wprowadzenie tej koncepcji do swojego biura.

Wprowadź światło dzięki wysokiej jakości szklanym ściankom działowym

Jesteśmy dostawcą nowoczesnych mebli biurowych, specjalistą od projektowania i wyposażania biur, dedykowanym do tworzenia dynamicznych przestrzeni biurowych, które zaspokoją Twoje wyjątkowe potrzeby. Oprócz projektowania i instalowania naszych architektonicznych szklanych ścian dla biur, oferujemy również szeroką gamę rozwiązań mebli biurowych, od biurek recepcyjnych do ergonomicznych krzeseł i produktów o wartości dodanej, przyjaznych dla środowiska, które oferują opłacalne i kreatywne rozwiązania.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura