Najnowsze wiadomości

28 lutego 2024 13:02

Poznaj jedno z najzdrowszych miejsc pracy na świecie14 marca tego roku zaprezentowano plany nowej siedziby Royal College of Physicians w Wielkiej Brytanii - budynku, który ma być jednym z najzdrowszych biurowców na świecie. Budynek o powierzchni 160.000 stóp kwadratowych, zaprojektowany przez biuro AHR Architects i oficjalnie znany jako The Spine, będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent i jako jeden z pierwszych na świecie osiągnie międzynarodowy standard WELL Building Standard nowoczesnego projektowania budynków.

Wellness jest główną cechą The Spine

The Spine, którego nazwa pochodzi od uderzającej klatki schodowej na północnej elewacji, która czerpie inspirację z ludzkich kręgów, będzie posiadał kilka imponujących cech wyróżniających go spośród innych miejsc pracy. Według profesor Jane Dacre, przewodniczącej RCP, budynek będzie ucieleśnieniem zaangażowania RCP na rzecz dobrego samopoczucia poprzez spełnienie celów WELL.

Niektóre interesujące cechy budynku to drewniana ściana kurtynowa i ceramiczna fasada z 23 milionami wielokątów voronoi, które naśladują ludzką skórę, reagując na lokalne środowisko i atmosferę, aby zminimalizować hałas, odblaski i inne mechanizmy. W budynku znajdzie się również podniebny ogród, mnóstwo naturalnego światła, restauracje i prysznice.

Czym jest Międzynarodowy Standard WELL w projektowaniu nowoczesnych budynków?

W dzisiejszych czasach pracownicy spędzają ogromną część swojego dnia w biurze, a rzeczywistość jest taka, że środowisko to ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dla firm przekłada się to bezpośrednio na efektywność organizacyjną, konkurencyjność i produktywność. Wellness stał się głównym celem poprawy w wielu firmach, które zdały sobie sprawę, jak może to pomóc w zmniejszeniu absencji, zwiększeniu zaangażowania, przyciągnięciu i zatrzymaniu talentów oraz zwiększeniu produktywności.

Norma WELL Building Standard była opracowywana przez 7 lat w celu stworzenia wytycznych dla zdrowego miejsca pracy. Wytyczne te obejmują promowanie zdrowia psychicznego i fizycznego oraz szczęścia w budynku, z uwzględnieniem takich obszarów jak powietrze, woda, komfort, umysł, światło, odżywianie i sprawność fizyczna wszystkich członków personelu.

Wykorzystaj szklane ściany działowe do promowania dobrego samopoczucia w swoim budynku

Naturalne światło jest głównym elementem standardu WELL Building, a systemy szklanych ścian działowych mogą pomóc w stworzeniu zdrowszego, szczęśliwszego i bardziej produktywnego miejsca pracy dla Twojego zespołu. Oprócz projektowania i instalacji naszych architektonicznych ścian szklanych dla biur, oferujemy również szeroką gamę rozwiązań mebli biurowych, od biurek recepcyjnych do ergonomicznych krzeseł i produktów o wartości dodanej, przyjaznych dla środowiska, które oferują efektywne kosztowo i kreatywne rozwiązania.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura