Najnowsze wiadomości

27 maja 2024 6:01

Najczęstsze bariery dla zwinności w miejscu pracyZwinność organizacyjna jest kluczem do zachowania konkurencyjności w zmieniającym się świecie, umożliwiając firmom dostosowanie się i odniesienie sukcesu w wymagającym otoczeniu. Oto, co zdaniem liderów światowego biznesu jest najczęstszym czynnikiem stojącym na drodze firm dążących do osiągnięcia optymalnej zwinności.

Badanie przeprowadzone przez Ricoh Europe wykazało, że 39% z 2 140 liderów biznesowych uważa, że regulacje prawne są największym problemem wpływającym na zwinność biznesu, następnie brak inwestycji w innowacyjne nowe technologie (37%) oraz sztywne, tradycyjne kultury pracy (35%).

Co ciekawe, bardzo niewielu - zaledwie 33% - liderów biznesowych, z którymi przeprowadzono badanie, wprowadziło zmiany mające na celu stworzenie i wspieranie bardziej zwinnego środowiska pracy w swoich firmach. Zamiast tego, faworyzują oni przyjęcie cyfrowych przepływów pracy w celu poprawy analityki danych, procesów zarządzania i procesów finansowych - starając się dostrzec nowe trendy i możliwości poprzez inteligentniejsze wykorzystanie danych.

Znaki rozpoznawcze zwinnej organizacji

Jak więc wygląda zwinna organizacja? Według badania przeprowadzonego przez Accenture LLP, są to najczęściej występujące elementy:

- Silne przywództwo: 62% uczestników badania stwierdziło, że odpowiedni zespół przywódczy jest niezbędny. Liderzy i kierownictwo na każdym poziomie muszą posiadać kompetencje i odpowiedzialność, aby skutecznie radzić sobie w różnych sytuacjach.

- Decyzje strategiczne są traktowane priorytetowo: Wyraźne rozróżnienie między codziennymi decyzjami przywódczymi a decyzjami, które mają wpływ na ogólną strategię.

- Szybsze podejmowanie lepszych decyzji: Należy jak najszybciej dysponować odpowiednimi danymi i informacjami oraz stworzyć kulturę, w której podejmowanie decyzji nie jest wstrzymywane przez biurokrację. Dane powinny być pozyskiwane z wielu źródeł, aby uzyskać krytyczne spostrzeżenia i zapewnić, że podejmowanie decyzji jest rozsądne.

- Posiadanie odpowiedniego ekosystemu umożliwiającego szybkie działanie: Szybkie podejmowanie decyzji powinno być wspierane przez szybką reakcję organizacji. Oznacza to, że wsparcie i informacje są rozszerzone na dostawców i innych, aby zapewnić, że mogą one podejmować decyzje solidnie i szybko.

Współczesne meble biurowe, które wspierają środowisko biznesowe Agile

 Oprócz naszej szerokiej gamy mebli biurowych, w tym nowoczesnych recepcji i mebli biurowych recepcji, możemy również pomóc w projektowaniu i wyposażaniu przestrzeni biurowej.  

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura