Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 10:18

Ile snu wystarcza pracownikom biurowym?Czy regularnie masz wrażenie, że zaraz zaśniesz przy swoim biurku? Jeśli tak, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu nie wysypiasz się wieczorem!

Fałszywie wmawiamy sobie, że sen nie jest czymś, co powinno zajmować wysokie miejsce na naszej liście ważności, ale jeśli nie wysypiasz się wystarczająco, skutki wykraczają daleko poza nadmierne ziewanie. Niedobór snu jest poważnym problemem i może prowadzić do wielu nieprzyjemnych skutków, nie tylko do całkowitej niezdolności do skupienia się i koncentracji, a także do zwiększenia szansy popełnienia błędów. Nie jest to coś, czego chciałbyś w pracy!

Nie ma znaczenia, jak fajne masz meble biurowe i jak bardzo kochasz swoją pracę, jeśli nie jesteś wypoczęty, nie będziesz "włączony" ani produktywny.

A zatem, ile powinieneś spać? Sprawdź tę infografikę, aby uzyskać interesujący przewodnik.

Źródło: www.dailyinfographic.com/this-is-how-much-sleep-you-need-to-be-healthy

Według NSF (National Sleep Foundation), dorośli potrzebują od 7 do 9 godzin snu każdej nocy, aby funkcjonować zdrowo i prawidłowo. Jeśli nie będziesz tego robić regularnie, zauważysz wzrost liczby zachorowań i dni chorobowych w Twoim biurze, a pracownicy będą mieli raczej zmęczone oczy.

Część pakietu zdrowotnego powinna koncentrować się na dbaniu o siebie i wysypianiu się. Jako pracodawca możesz również pomóc, zapewniając swoim pracownikom odpowiedni rodzaj funkcjonalnych mebli, które znacznie ułatwią im pracę. Zmniejszanie stresu za pomocą metod osobistych oraz zapewnienie pracownikom tego, czego potrzebują do wykonywania swojej pracy, sprawi, że sen będzie łatwiejszy do osiągnięcia.

Jak dużo śpisz w ciągu nocy?

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura