Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 10:59

Jaki jest związek między zdrowiem a wydajnością?Ciągle słyszymy o tym, że musimy pracować nad swoim zdrowiem i samopoczuciem.

Oczywiście, jest to w 100% prawda.

Zdrowie jest najważniejszą rzeczą, jaką masz w życiu i musisz zrobić wszystko, co możliwe jako jednostka, aby pozostać sprawnym i zdrowym. Jednak z punktu widzenia pracy, zdrowie to nie tylko zdrowie, ale także wydajność i produktywność.

Kiedy czujesz się lepiej, pracujesz ciężej i popełniasz mniej błędów. To zdrowy rozsądek. Jesteś w stanie lepiej się skupić, koncentrujesz się, jesteś bardziej pewny siebie, siedzisz przy biurku i wykorzystujesz swój czas najlepiej jak potrafisz. Podczas gdy prawdopodobnie będziesz miał dziwny zły dzień od czasu do czasu, bo spójrzmy prawdzie w oczy, to normalne, będą one mało i daleko w porównaniu z tym, kiedy czujesz się mniej niż twój najlepszy i jesteś dogged dół przez skargi zdrowotne.

Na przykład, ktoś, kto zmaga się z bólem w dolnej części pleców nie będzie tak produktywny, jak ktoś, kto opanował sposób korzystania z ergonomicznego krzesła biurowego i czuje się w nim całkowicie komfortowo i jest wspierany. Ten rodzaj przewlekłego bólu jest nie tylko denerwujący i oczywiście bolesny, ale także rozpraszający. Kiedy zmagasz się z tym wszystkim, nie jest możliwe, aby skupić swój umysł na uzyskaniu wszystko dobrze i pracy przez swoją listę rzeczy do zrobienia. Prokrastynacja będzie również pracować swoją drogę w swoim dniu bardzo łatwo.

Czy widzisz, jaki jest bardzo realny związek między zdrowiem a produktywnością? Chodzi o dobre samopoczucie, a kiedy czujesz się dobrze, naturalnie robisz więcej.

Na produktywność może mieć również wpływ zdrowie psychiczne w miejscu pracy. Na przykład stres. Jeśli biuro jest ogólnie stresującym miejscem, kilka osób w tym biurze będzie się z nim zmagać. Stres nie wpływa korzystnie na poziom produktywności. Powoduje opóźnienia w dotrzymywaniu terminów, zwiększa szanse na błędy, prowadzi do konfliktów, a także może spowodować, że pracownicy będą chorować z powodu wysokiego poziomu stresu.

Coraz więcej firm zwraca uwagę na zdrowie psychiczne w miejscu pracy w tych dniach i to jest bardzo pozytywny rozwój. Stres, depresja, niepokój i inne problemy związane ze zdrowiem psychicznym mogą mieć poważny wpływ na zdrowie i wydajność pracowników w pracy, a jeśli chcesz, aby Twój pracownik czuł, że go cenisz, musisz wprowadzić środki, aby mu pomóc. Może to być coś tak prostego, jak polityka otwartych drzwi, dzięki której pracownicy mogą przyjść i porozmawiać ze swoim menedżerem, gdy tego potrzebują, lub prywatne i poufne sesje doradcze oferowane pracownikom, w których mogą uczestniczyć, jeśli chcą.

Obalanie piętna problemów związanych ze zdrowiem psychicznym jest niezwykle istotne w każdym miejscu pracy, a dzięki temu pracownicy będą czuli się bardziej pozytywnie i będą mogli skupić się na wykonywanych zadaniach.

Czy teraz widzisz, że zdrowie i wydajność są ze sobą powiązane? Wszystko sprowadza się do tego, jak się czujesz wewnątrz, a każdy problem zdrowotny ma na to wpływ. Będąc w najlepszej kondycji zdrowotnej, przekonasz się, że poziom Twojej produktywności gwałtownie wzrośnie.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura