Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 11:44

Dlaczego napięte terminy są głównym czynnikiem wywołującym stresTerminy są podawane z jakiegoś powodu. Zadania muszą być wykonane do określonego czasu i jako takie, termin jest podany, aby zapewnić, że wszystko zostanie zakończone w odpowiednim czasie. Jeżeli jednak termin jest wręcz niemożliwy, a w najlepszym wypadku niezwykle trudny, jak można oczekiwać, że nie spowoduje to stresu?

Jest wiele rzeczy, które przyczyniają się do stresu w miejscu pracy, ale bez wątpienia napięte i nierealistyczne terminy są jedną z nich. Kiedy zegar tyka, a Ty jesteś zdesperowany, aby wykonać zadanie, odrobina stresu może być motywująca. Jednak zbyt dużo stresu może sprawić, że staniesz się całkowicie bezproduktywny i zły na siebie i świat wokół ciebie.

Sprawdź to wideo, aby uzyskać kilka wskazówek, jak trafić w swoje terminy, ale zawsze należy pamiętać, że jeśli termin jest zbyt napięty, nadal będziesz się zmagać.

Najważniejsze jest to, że nic nie możesz z tym zrobić - termin jest prawie niemożliwy i nawet gargantuiczny wysiłek nadal nie umieściłby cię w pobliżu ukończenia zadania.

Istnieje wiele przyczyn stresu w miejscu pracy, ale zrozumienie, że Twoi pracownicy są ludźmi i nie są w stanie zdziałać cudów, jest kluczowe. Jeśli ciągle wymagasz od nich zbyt wiele, po prostu pozwalasz, aby stres się rozwijał. Każdy chce dać z siebie wszystko - niezależnie od tego, czy siedzi przy biurku i próbuje pracować nad pojedynczym dziełem, czy współpracuje przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej. Ale jeśli narzucasz ludziom niemożliwe do dotrzymania terminy, ograniczasz ich zdolność do pracy nad swoją magią.

O wiele lepiej jest przedłużyć termin do rozsądnego czasu lub podzielić zadanie na mniejsze części i przydzielić każdą z nich innemu pracownikowi. Wtedy zespół może pracować razem, aby dotrzymać terminu, zamiast spychać wszystko na jedną lub dwie osoby, które nie są w stanie zrobić tego, o co prosisz.

Kiedy ludzie nie dotrzymują terminów, skutki są dalekosiężne. Ale również sprawiają, że czują się źle, ponieważ chcą dobrze wykonywać swoją pracę. Wyznaczając uczciwe terminy, nadal stawiasz swoim pracownikom wyzwania i wydobywasz z nich to, co najlepsze, ale nie stresujesz ich niepotrzebnie ani nie prosisz o coś, co jest wręcz niemożliwe.

Na koniec dnia, jeśli chcesz wykonać zadanie, musisz dać swoim pracownikom odpowiednią ilość czasu na jego realizację.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura