Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 11:08

Ostatni poradnik jak być aktywnym w pracy, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować • Wstęp
 • Co to jest aktywna praca?
 • Co to jest choroba siedząca?
 • 10 zagrożeń wynikających z siedzącego trybu życia
 • 3 sposoby na meble biurowe, które pomogą Ci stać się bardziej aktywnym
 • Dlaczego chodzenie lub spotkania na stojąco są najlepszym rozwiązaniem dla zdrowia i produktywności
 • Dlaczego joga przy biurku to fajna sprawa!
 • 10 sposobów na zwiększenie aktywności fizycznej w ciągu dnia, nie zwracając na to uwagi
 • 5 sposobów na utrzymanie aktywności podczas pracy w domu
 • Wnioski

Czy wiesz, że jako pracownik biurowy z definicji prowadzisz siedzący tryb życia?

W pewnym sensie brzmi to dość obraźliwie, prawda?

Nie martw się, nie sugerujemy, że jesteś leniwy, ale problem polega na tym, że kiedy pracujesz w środowisku biurowym, spędzasz dużo czasu siedząc na swoim biurowym krześle. Taka jest natura tej pracy. Podczas gdy jesteś bardzo zajęty i stale używasz swojego mózgu, pisząc na klawiaturze, współpracując nad nowymi pomysłami i rozwiązując problemy, twoje ciało jest właściwie statyczne, nie porusza się. Dlatego właśnie jesteś klasyfikowany jako osoba prowadząca siedzący tryb życia.

Innym problemem, i to dość poważnym, jest to, że siedząc zbyt długo, narażasz się na poważne problemy zdrowotne. Możesz zastanawiać się, jak masz przeciwdziałać temu ryzyku, jeśli zarabiasz na życie, siedząc przy biurku, ale istnieje wiele innowacyjnych i kreatywnych sposobów można poruszać się więcej podczas pracy w biurze, a zatem kick out ryzyko problemów zdrowotnych.

W tym przewodniku znajdziesz informacje na temat tak zwanej "aktywnej pracy". Oznacza to, że siedząc przy biurku, współpracując przy stole w sali konferencyjnej lub witając gości z wygodnego fotela w recepcji, możesz dowiedzieć się, jak być aktywnym w pracy, a tym samym pozostać sprawnym i zdrowym, wykonując swoją pracę.

Czym jest aktywna praca?

Po pierwsze, co to jest aktywna praca i na czym polega?

Być może masz w głowie wizję sprzętu do biegania i laptopów, ale to nie jest takie energiczne! Aktywna praca to seria przydatnych hacków, które możesz wykorzystać, aby więcej ruszać swoje ciało podczas dnia pracy, upewnić się, że pompujesz krew i tym samym pokonać ryzyko poważnych komplikacji zdrowotnych.

Sposoby na pozostanie aktywnym w pracy nie są właściwie masywnymi zmianami w twojej rutynie, ale zmiana konfiguracji biura, być może zmiana mebli biurowych i bycie świadomym robienia przerw i poruszania się więcej to wszystko, czego naprawdę potrzeba.

W całym tym przewodniku będziemy mówić o tym, dlaczego ważne jest, aby więcej się ruszać, o ryzyku związanym z tym, jeśli tego nie zrobisz i o tym, jak możesz to zrobić. Pod koniec tego przewodnika będziesz miał mnóstwo pomysłów na to, co zrobić, aby pozostać aktywnym w pracy i przekonasz się, że w rezultacie zwiększy się Twoja koncentracja i poziom skupienia.

Co to jest choroba siedząca?

Choroba wynikająca z siedzenia?

Tak, dobrze przeczytałeś.

Choroba siedząca jest oficjalnie 'rzecz' teraz i to jest coś, co trzeba być bardzo świadomy.

Sprawdź tę infografikę, która uderza w dom kilka bardzo prawdziwych faktów o samej chorobie siedzącej.

Źródło - https://visual.ly/community/infographic/health/sitting-disease

Zasadniczo, choroba siedząca to stan i sytuacja, w której się znajdujesz, jeśli siedzisz zbyt długo bez ruchu lub przerwy. Pracownicy biurowi są na bardzo wysokie ryzyko choroby siedzącej, ponieważ bardzo łatwo jest usiąść na swoim designerskim krześle biurowym i stukać w klawiaturę, próbując trafić w swoje cele i zakończyć swoje do nie zdając sobie sprawy, że nie wstałeś i nie ruszyłeś się przez kilka godzin.

Nie chodzi o to, że jesteś leniwy i nie chcesz się ruszać, po prostu jesteś skupiony na swojej pracy do tego stopnia, że nie widzisz jej jako niezbędnej. Jest to uważane za stratę czasu i przeciwne do rzeczywistego ukończenia zadań na dzień.

Problem w tym, że jeśli nie skupisz się na tym, by więcej się ruszać i robić przerwy, nie tylko narazisz się na ryzyko wielu dolegliwości zdrowotnych (więcej na ten temat w naszej następnej sekcji), ale także będziesz mniej wydajny. Kiedy robisz regularne przerwy i poruszasz się, o wiele łatwiej jest Ci się skupić na wykonywanym zadaniu po powrocie do biurka i rzadziej popełniasz błędy.

Przypomnij sobie ostatni raz, kiedy próbowałeś siedzieć i pracować przez cały dzień bez przerwy, ponieważ spieszyłeś się, aby zdążyć na czas. To niezdrowe, ale jest to coś, co wszyscy zrobiliśmy przynajmniej raz. Czy udało ci się trafić w termin? Prawdopodobnie, ale czy łatwo go osiągnąć? Prawdopodobnie nie. Prawdopodobnie były czasy w ciągu tego dnia, kiedy czułeś, że twój mózg przestanie pracować, a twoje ciało krzyczało na ciebie.

Efektem tego jest wolniejsze tempo pracy, zwiększone ryzyko popełnienia błędów i niższa jakość pracy. Z drugiej strony, jeśli robisz regularne przerwy i poruszasz się, twój mózg jest skuteczniej karmiony tlenem i składnikami odżywczymi, których potrzebuje, a ty jesteś w stanie łatwiej się skupić.

Jak widzisz, nie tylko Twoje ciało potrzebuje treningu treninguale także twój mózg!

10 zagrożeń wynikających z siedzącego trybu życia

Możesz nienawidzić terminu "siedzący tryb życia" w odniesieniu do biura praca ponieważ jest to coś, co jest bardziej prawdopodobne, aby przypisać z kimś, kto siedzi w domu cały dzień i nic nie robi, ale mówimy o braku ruchu w ciągu dnia, a nie ilość pracy robisz lub liczba razy uderzasz w klawiaturę na minutę!

Badanie przeprowadzone w 2017 roku przez On Your Feet Britain wykazało, że większość biur nie jest w pełni świadoma zagrożeń wynikających ze zbyt długiego siedzenia przy biurkach biurowych. Ponadto 60% ankietowanych pracowników zgłosiło, że w czasie pracy w biurze siedzą przez co najmniej sześć godzin dziennie, podczas gdy 90% stwierdziło, że siedzą przez ponad pięć godzin każdego dnia roboczego. To bardzo dużo czasu spędzonego w pozycji siedzącej!

Gdy pomyślimy o czasie, który spędzamy siedząc również w domu, godziny te ulegają wydłużeniu. To samo badanie wykazało, że przeciętny pracownik biurowy w Wielkiej Brytanii siedzi przez 10 godzin każdego dnia, wliczając w to czas pracy i czas spędzony w domu. Jednakże, 70% czasu spędza siedzenia jest w pracy, a tylko 73% z nich regularnie wstaje, aby zrobić sobie przerwę.

Te statystyki otwierają oczy, a kiedy pomyślimy o zagrożeniach dla zdrowia wynikających z takiego stylu życia, cały temat staje się bardziej palący.

Jakie są więc zagrożenia wynikające z siedzenia zbyt długo przy biurku w biurze projektanta?

 1. Zwiększone ryzyko choroby serca i wszystkie związane z nią zagrożenia, które idą w parze
 2. Zmniejszona długość życia
 3. Zwiększone ryzyko zwyrodnieniowych chorób mózgu, takich jak Alzheimer i demencja
 4. Zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy, zwłaszcza typu II
 5. Zwiększone ryzyko otyłości
 6. Możliwy wzrost lęku
 7. Zwiększone występowanie problemów mięśniowo-szkieletowych, takich jak bóle pleców i szyi
 8. Zmniejszona wytrzymałość stawów i kości; istnieją pewne sugestie dotyczące zwiększonego ryzyka osteoporozy w późniejszym okresie życia
 9. Możliwy wzrost ryzyka wystąpienia niektórych rodzajów raka
 10. Zwiększone ryzyko rozwoju zakrzepicy lub DVT

Wszystko to jest całkowicie niezależne od tego, ile ćwiczeń fizycznych otrzymujesz, gdy nie pracujesz. Możesz udać się na siłownię po pracy i nie będziesz w stanie całkowicie cofnąć ryzyka, które stworzyłeś dla swojego zdrowia, siedząc przez sześć lub więcej godzin w ciągu dnia, nie ruszając się zbytnio.

Przeczytaj tę listę zagrożeń jeszcze raz. Wszystkie są dość niepokojące, prawda? Wszyscy mówimy, że musimy stosować zdrową dietę i uprawiać ćwiczenia fizyczne, aby wzmocnić zdrowie serca i uniknąć poważnych zagrożeń związanych z zawałem i chorobami serca, ale nie mamy tendencji do myślenia, że ta rada obejmuje nasze dni pracy. Prawda jest taka, że jeśli pracujesz w biurze, spędzasz wiele godzin każdego dnia w pozycji siedzącej, a presja związana z dotrzymywaniem terminów prawdopodobnie przeważy nad dokuczliwym głosem w twojej głowie, który mówi ci, żebyś wstał i poszedł do automatu z kawą.

Tak więc, wszyscy musimy być bardziej świadomi znaczenia pozostawania aktywnym w pracy i zrozumieć, że jeśli tego nie zrobisz, żadna ilość pływania czy biegania po bieżni po pracy nie cofnie wyrządzonych szkód.

A teraz dobra wiadomość. Nie jest jeszcze za późno!

Możesz zmienić swoje podejście do tego, jak aktywny jesteś w pracy i cofnąć potencjalne ryzyko dla swojego zdrowia. Jednak jeśli nadal będziesz podążać tą samą drogą, przyszłość może nie być tak różowa.

3 sposoby na meble biurowe, które pomogą Ci stać się bardziej aktywnym

Prawdopodobnie przestraszyliśmy cię wystarczająco z rozmową o statystykach i zagrożeniach dla zdrowia, więc teraz przejdźmy do pozytywnego końca skali i porozmawiać o tym, co można zrobić, aby być bardziej aktywnym w godzinach pracy, a także jak pozostać aktywnym podczas siedząc w pracy. Jest to możliwe, a meble biurowe są świetnym miejscem do rozpoczęcia.

Oprócz tego, że po prostu jest bardziej świadomy, aby wstać z fotela biurowego wykonawczego i poruszać się, istnieją pewne rodzaje mebli biurowych w dzisiejszych czasach, które są zaprojektowane z myślą o ćwiczeniach. Oznacza to, że siedząc i wykonując swoją pracę, dajesz swojemu ciału trening - genialne!

Prawdopodobnie więcej innowacji tego typu zostanie opracowanych w miarę jak będziemy uczyć się znaczenia aktywnej pracy w czasie, ale na razie sprawdźmy trzy z najlepszych hacków mebli biurowych, których możesz użyć, aby uzyskać pompę krwi i mięśnie w ruchu, podczas gdy ty uderzasz w swoje terminy dnia roboczego.

Stoły z regulacją wysokości lub biurka z regulacją wysokości

Podczas gdy każdy spala kalorie w nieco innym tempie, średnia ilość kalorii spalonych przez stanie przez pół godziny wynosi 50. Podczas gdy to prawdopodobnie nie brzmi dużo, jeśli robisz to przez pół godziny lub godzinę każdego dnia, robisz wszystko, aby utrzymać zdrową wagę, a jednocześnie trafić w swoje cele zawodowe.

Ponadto wykazano, że rutyna siedzenia i stania zwiększa produktywność, ponieważ zachęca do pompowania tlenu i składników odżywczych wokół ciała i do mózgu, jednocześnie wzmacniając mięśnie ciała i kości.

Sprawdź ten film, który daje ci niskie dół na stojących biurkach.

Biurka stojące to dosłownie wysokie biurka lub stoły, przy których trzeba stać, aby z nich korzystać. Z drugiej strony, regulowana wysokość Biurka z regulacją wysokości można dostosować do wzrostu pracownika. Można również zakupić podstawki pod laptopa, które podniosą go do góry i w ten sposób pozwolą na stanie i pisanie na klawiaturze, przy jednoczesnym korzystaniu ze zwykłego biurka.

Wiele takich stojących biurek można znaleźć w środowiskach pracy aktywnej, gdzie zachęca się do aktywności w pracy.

Metody aktywnego siedzenia

Siedzenie w pozycji siedzącej jest całkowicie możliwe, a mimo to można wykonywać ćwiczenia, co wiąże się z wykorzystaniem aktywnych metod siedzenia. Tego typu krzesła są zaprojektowane tak, aby były nieco niestabilne, choć nie w zły sposób. W takim przypadku należy zaangażować mięśnie rdzenia, aby zachować równowagę i pion.

Wyjaśnijmy to nieco bardziej.

Jeśli wyobrazisz sobie piłkę do ćwiczeń, będziesz wiedział, że musisz wciągnąć mięśnie rdzenia brzucha, aby uniknąć przewrócenia się i uderzenia o podłogę. Tego typu krzesła zazwyczaj zawierają w swojej konstrukcji piłki do ćwiczeń lub deskę do balansowania, które robią dokładnie to samo.

Oznacza to, że siedzisz na podstawie, która nie jest całkowicie stabilna, zmuszając Cię do większej aktywności, aby utrzymać się w pionie, ale jesteś również w stanie poruszać się i zmieniać pozycje z łatwością. Istnieje wiele różnych rodzajów aktywnego siedzenia i ważne jest, aby upewnić się, że zakupione zostały właściwe. Na przykład, pracownicy, którzy mają istniejące problemy z plecami może znaleźć, że ten rodzaj krzesła może pogorszyć ich ból, ale dla kogoś, kto nie ma żadnych problemów z plecami, to może być dobry sposób, aby być bardziej aktywne w pracy.

Biurka z bieżnią

Tak, dobrze przeczytałeś! Jest to całkowicie możliwe, aby chodzić w wolnym tempie na bieżni i jednocześnie wykonywać swoją pracę. Tego typu biurka stają się coraz bardziej popularne, jednak, są one dość drogie i zajmują dużo miejsca, więc nie jest prawdopodobne, że firma będzie płacić za jeden dla każdego pracownika! Jednakże, można wziąć go na zmianę i to daje dobry zastrzyk energii i ćwiczeń, gdy to twoja kolej, aby wskoczyć!

Biurka z bieżnią dadzą Ci taki sam trening, jak gdybyś poszedł na spacer, ale jeśli możesz umieścić swoje biurko blisko otwartego okna, będziesz czerpać korzyści ze świeżego powietrza w tym samym czasie. Zwiększa to wydajność i poprawia ogólny stan zdrowia.

Dlaczego chodzenie lub spotkania na stojąco to sposób na zdrowie i produktywność

Bądźmy szczerzy, większość z nas nie lubi siedzieć na spotkaniach przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych. Zazwyczaj trwają one znacznie dłużej niż powinny, nic nie zostaje ustalone, a Ty siedzisz tam, myśląc o wszystkich innych, bardziej produktywnych rzeczach, które mógłbyś robić.

Ograniczenie niepotrzebnych spotkań jest celem od dawna, ale jak to zrobić, gdy nadal trzeba prowadzić pewne dyskusje grupowe, takie jak ta?

Wciąganie idei aktywnej pracy może być odpowiedzią.

Zamiast siadać wokół stołu zarządu, dlaczego nie pójść na spotkanie spacerowe lub mieć zamiast tego spotkanie na stojąco? Są to zarówno świetne pomysły, a także upewnić się, że spotkania nie iść na dłużej niż powinny. Sprawdź tę infografikę, która mówi o spotkaniach na stojąco i dlaczego są one świetnym pomysłem.

Źródło - https://blog.ted.com/walking-meetings-5-surprising-thinkers-who-swore-by-them/

Chodzące spotkanie może być naprawdę podjęte tylko wtedy, gdy istnieje niewielka liczba osób, które muszą być zaangażowane w dyskusję. Oznacza to, że można wtedy pójść na spacer, najlepiej na zewnątrz, aby złapać korzyści płynące ze świeżego powietrza również i przedyskutować dany problem. Zamiast spisywać protokół, dyskusję można nagrać za pomocą aplikacji na telefon lub zwykłego urządzenia audio.

Musisz jednak mieć pewność, że to, o czym rozmawiacie, nie jest poufne. Łatwo jest podsłuchiwać i jeśli wychodzicie do lokalnego parku lub na okoliczne ulice, poufne informacje mogą łatwo wyciec w wyniku dyskusji poza murami biura.

W takim przypadku można pomyśleć o zorganizowaniu spotkania na stojąco. Ten rodzaj spotkania może pomieścić więcej osób, ale zamiast siadać wokół mebli w sali konferencyjnej, wstaje się i słucha. Ponownie, w razie potrzeby można dokonać nagrania audio, a spotkanie prawdopodobnie potrwa krócej. Oczywiście, w dodatku stoisz, co jest lepsze niż siedzenie i daje taki sam impuls, jak korzystanie ze stołu na stojąco.

Uważa się, że spotkania na stojąco w szczególności zajmują około 25% mniej czasu niż zwykłe spotkania na siedząco. Oznacza to, że nikt nie będzie panikował z powodu czasu, który traci na swoje zwykłe zadania i prawdopodobnie zostanie podjęta większa liczba solidnych decyzji.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można powiedzieć, że wyniesienie spotkania z sali konferencyjnej lub przesunięcie krzeseł z drogi, może zwiększyć produktywność i zapewnić, że wszyscy pozostaną aktywni w pracy.

Dlaczego joga przy biurku to fajna sprawa!

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych działań na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia w pracy, jakie można wypróbować, jest joga na biurku. Tak, możesz uprawiać jogę, nawet nie odchodząc od biurka, i możesz to robić również w zespole, aby wzmocnić relacje w pracy i stworzyć poczucie ducha zespołowego.

Joga jest idealna do wzmocnienia mięśni, zwłaszcza rdzenia, uspokojenia umysłu i pozbycia się stresu i niepokoju. Oczywiście, podczas wykonywania jakiejkolwiek pozycji jogi, poruszasz swoim ciałem i sprawiasz, że krew pompuje się dookoła. To ma sens dlatego aby spróbować włączyć to do swojego dnia pracy.

Jednak wstanie i pójście do studia jogi może nie być możliwe z długością listy rzeczy do zrobienia. W takim przypadku, uprawianie jogi przy biurku to świetny pomysł. Nie musisz być profesjonalistą w jodze, aby móc czerpać korzyści z tego typu aktywności i prawdopodobnie również będziesz się nią cieszyć! W rezultacie, będziesz bardziej produktywny po tym, ponieważ byłeś aktywny i czujesz się mniej zestresowany.

Wszystko, co trzeba zrobić, to 10 minut każdego dnia. Sprawdź ten film dla kilku pomysłów.

10 sposobów na zwiększenie ilości ćwiczeń w ciągu dnia bez zwracania na to uwagi

Działania związane z dobrym samopoczuciem w pracy nie muszą być aż tak zauważalne, aby miały ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Do tej pory rozmawialiśmy o kilku sposobach na zwiększenie aktywności przy biurku, ale zbierzmy wszystko razem w listę 10 sposobów na zwiększenie aktywności w ciągu dnia pracy, zarówno z dala od biurka, jak i przy nim, bez zwracania na to uwagi.

Możesz nie zauważyć wysiłku, ale na pewno zauważysz efekty!

Upewnij się, że robisz regularne przerwy

Rób sobie przerwy! Nie przynoszą one efektu przeciwnego do zamierzonego i są całkowicie konieczne. Jeśli próbujesz i pracować cały dzień bez opuszczania swojego krzesła i po prostu siedzieć tam pracując daleko, masz zamiar uderzyć w mentalną ścianę w pewnym momencie i nie być w stanie myśleć prosto. Ponadto, robisz zero dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia!

Dlatego rób sobie przerwy i rób z nimi coś. Przejdź się do mebli i złap kawę, wyjdź na zewnątrz na pięć minut lub po prostu przejdź się do chłodziarki. Cokolwiek robisz, po prostu upewnij się, że wstajesz i trochę się ruszasz; nie musi to być dużo!

Wstawaj regularnie w ciągu dnia.

Oprócz przerw w pracy, pamiętaj o regularnym wstawaniu od biurka. Może to oznaczać podchodzenie do drukarki po dokumenty, wychodzenie po napój z kranu co pół godziny lub godzinę, a także wstawanie z łóżka. godzinę, czy omówienie problemu lub kreatywnego pomysłu ze współpracownikiem.

Po prostu pamiętanie o tym, by nie siedzieć zbyt długo, może być wszystkim, czego potrzeba, by rozpocząć zdrowszy styl życia.

Raczej chodź schodami niż windą

Czy jesteś winny tego, że każdego ranka wskakujesz do windy, ponieważ nie możesz sobie poradzić z pokonaniem kilku stopni schodów? Zmień swój sposób myślenia i skup się na chodzeniu po tych schodach - winda jest poza zasięgiem!

Niezależnie od tego, czy są to dwa piętra schodów, czy dziesięć, chodzenie jest o wiele lepsze niż stanie w windzie przez kilka sekund i da ci zastrzyk ćwiczeń, który możesz dodać do swojego dziennego bilansu.

Idź do pracy pieszo lub zaparkuj samochód dalej

Jeśli możesz, porzuć samochód lub transport publiczny i chodź do pracy pieszo. Nie tylko będziesz mieć więcej ćwiczeń każdego dnia, ale także uratujesz planetę! Jeśli jednak chodzenie nie wchodzi w grę ze względu na odległość, dlaczego nie wysiąść z autobusu lub pociągu o jeden przystanek wcześniej i przejść resztę drogi pieszo, albo zaparkować samochód w niewielkiej odległości i przejść resztę pieszo?

Możesz też zrobić to z kolegą z biura, co da ci dodatkowy impuls społeczny.

Zrób coś aktywnego w przerwie na lunch

Nigdy nie siedź przy biurku i nie jedz lunchu - powinieneś wstać i ruszyć się z miejsca podczas jedzenia, a następnie zrobić coś, co nie jest w samym biurze. To daje ci przerwę, której potrzebuje twój mózg, aby umożliwić dodatkowe skupienie i koncentrację, a jednocześnie daje ci świetną okazję do bycia bardziej aktywnym.

Dlaczego nie wybrać się na spacer na zewnątrz? Ponownie, możesz pójść z kolegą i nawet nie zauważysz, że ćwiczysz podczas rozmowy! Możesz także ćwiczyć jogę lub cokolwiek, co sprawi, że będziesz się ruszać. Zajęcia w czasie lunchu w pracy mogą pomóc Ci stać się bardziej aktywnym i zdrowszym.

Rutyna siedzenia i stania

Wspomnieliśmy wcześniej o biurkach z regulacją wysokości i są one świetnym pomysłem, jeśli chcesz być bardziej aktywny podczas wykonywania pracy. Nie musisz stać całymi godzinami, możesz po prostu mieszać rzeczy z pół godziny lub stać co kilka godzin - cokolwiek działa dla Ciebie.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla kilka innych korzyści wynikających z pracy w pozycji stojącej.

Źródło - https://www.agencycentral.co.uk/articles/2015-08/standing-v-sitting-which-is-better.htm

Znajdź sport, który sprawia Ci przyjemność

Choć nie jest to część dnia pracy, jeśli połączysz aktywne metody pracy z regularnymi ćwiczeniami poza biurem, z pewnością zauważysz korzyści dla swojego zdrowia. Znajdź więc sport lub aktywność, która sprawia Ci przyjemność i uprawiaj ją kilka razy w tygodniu. Może to być chodzenie na siłownię, długi spacer z psem, uprawianie sportu zespołowego, wypróbowanie zajęć zumby - nie ma znaczenia, co to jest, o ile wprawia twoje ciało w ruch i stosujesz to wraz z innymi aktywnymi metodami pracy wymienionymi w tym przewodniku.

Wstań i posprzątaj swoje biurko

Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale czy wiesz, że sprzątanie to świetny sposób na spalanie kalorii? Jeśli wstajesz w tym samym czasie, zwiększasz swoje wysiłki! Więc, dlaczego nie mieć dziesięć minut czyszczenia biurka dziennie? Daj wszystko wytrzeć i usunąć wszelkie bałagan - będziesz w stanie skupić się znacznie lepiej w wyniku schludny i czysty biurko i dajesz sobie impuls ćwiczeń w tym samym czasie!

Organizuj spotkania chodzące lub stojące

Wspomnieliśmy o spotkaniach we wcześniejszej części, więc jeśli masz możliwość zorganizowania spotkań na stojąco lub na piechotę, upewnij się, że to zrobisz. Są one idealne do zwiększenia produktywności, zmniejszenia liczby niepotrzebnych spotkań i oczywiście pomagają Ci być bardziej aktywnym w pracy w tym samym czasie. Nie ma żadnych minusów!

Wstań, gdy jesteś na stronie Telefon

Siedzenie podczas rozmowy telefonicznej to całkowita strata okazji do bycia bardziej aktywnym! Wstań i być może chodzić na miejscu podczas omawiania czegoś przez telefon; nie punkt, w którym jesteś zadyszany oczywiście, ale prosty ruch, który pozwala uzyskać swoje nogi w ruchu i krwi pompowania trochę więcej.

Ponadto, jeśli burza mózgów odbywa się przy dużych okrągłych stołach, dlaczego nie uniknąć siedzenia i nie poruszać się podczas wymyślania pomysłów? To świetny sposób na zwiększenie kreatywności i aktywności.

Jako menedżer, powinieneś zachęcać swoich pracowników do większej aktywności i stosowania metod, o których wspomnieliśmy powyżej. Powinieneś również pomyśleć o zastosowaniu opcji mebli do aktywnej pracy, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje wysiłki.

5 sposobów na zachowanie aktywności podczas pracy w domu

Oczywiście praca w domu również stanowi ryzyko dla Twojego zdrowia, ponieważ pokusa, aby po prostu przenieść się z miejsca siedzącego do miejsca siedzącego może być duża.

Po przeniesieniu się z fotela biurowego, możesz po prostu przenieść się na sofę, a następnie na stół w jadalni! W tym przypadku nie wstajemy i nie poruszamy się, mimo że jesteśmy bardzo produktywni pod względem pracy do lista.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów, aby pozostać aktywnym podczas pracy w domu.

 1. Zaplanuj spacer w przerwie na lunch
 2. Zadzwoń do przyjaciela i pójdź na kawę w czasie jednej przerwy, jednakupewnij się, że ta przerwa nie przeciągnie się ponad wyznaczony czas!
 3. Zrób sobie przerwę i przejdź pięć razy po schodach w górę i w dół
 4. W czasie przerwy zrób porządek.
 5. Wciąż możesz używać stojącego lub regulowanego wysokościowo biurka w domu.

Jak widać, pomysł jest w zasadzie ten sam, po prostu trzeba się upewnić, że jesteś poruszając swoje ciało regularnie i coraz impuls ćwiczeń i ostrości w tym samym czasie. Robiąc to, będziesz produktywny i będziesz zdrowszy za to.

Wniosek

Zwiększenie aktywności w pracy to coś, co wszyscy powinniśmy zrobić. Jako pracownik biurowy, czy lubisz tę etykietę czy nie, prowadzisz siedzący tryb życia. Nie oznacza to, że jesteś leniwy, jak już wspomnieliśmy kilka razy, ale oznacza to, że praca, którą wykonujesz, nadaje się raczej do siedzenia niż do poruszania się.

Zagrożenia związane ze zbyt długim siedzeniem stają się coraz bardziej znane. Dobra wiadomość jest taka, że możesz teraz zrobić więcej i dość szybko odwrócić swoje czynniki ryzyka.

Każdego roku, On Your Feet Britain Day ma na celu skłonienie pracowników biurowych do większego ruchu, zachęcając ich do aktywnej pracy i promując ryzyko związane z chorobą siedzącą. Dlaczego nie wziąć udziału jako biuro? Możesz mieć zabawny dzień pracy, zwiększyć morale i zrobić coś dla własnego zdrowia. W tym roku odbywa się to 24 kwietnia 2020 roku, ale jest to coś, co możesz potem próbować robić każdego dnia.

Spróbuj!

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura