Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 11:44

Jak wygląda szkolenie dotyczące świadomości zdrowia psychicznego w miejscu pracy?Jeśli myślisz o pewnych tematach w życiu, które mają piętno związane z nimi, zdrowie psychiczne w miejscu pracy jest z pewnością jednym z nich.

Ile razy ty lub ktoś, kogo znasz, cierpiał z powodu stresu, ale być może byłeś zbyt przerażony lub zaniepokojony, aby porozmawiać o tym ze swoim menedżerem z obawy, że założyli, że jesteś słaby lub po prostu nie możesz sobie poradzić?

Ile razy zdarzyło ci się nie spać w nocy, martwiąc się o różne rzeczy i zauważając, że twój umysł zaczyna krążyć nad wszystkim, rozmyślając nad tematami i problemami, które po prostu nie są w połowie tak straszne, jak ci się wydaje?

Przechodzimy przez trudności i nie chcemy się otworzyć i mówić o nich, ponieważ nadal istnieje bardzo niesprawiedliwe piętno związane z czymkolwiek związanym ze zdrowiem psychicznym. Problemem jest to, że wszyscy spędzamy dużą ilość czasu siedząc przy naszych biurkach biurowych projektantów i jeśli zmagasz się z depresją, lękiem, stresem lub innym rodzajem problemu zdrowia psychicznego, czas spędzony w biurze będzie jeszcze trudniejszy w wyniku.

Pracodawcy muszą zrobić więcej, aby być w stanie zauważyć i wspierać pracowników, którzy przechodzą przez trudności, ale to nie jest łatwe, gdy niezbędne szkolenie nie jest na miejscu. W takim przypadku szkolenie z zakresu zdrowia psychicznego w miejscu pracy jest więc niezbędne. Pamiętaj, że zdrowi i szczęśliwi pracownicy to wydajni pracownicy.

Czym jest szkolenie dotyczące zdrowia psychicznego w miejscu pracy?

Tego typu szkolenie powinno być najpierw przekazane pracodawcom, a następnie może być kaskadowo przekazywane pracownikom. Dostrzeganie oznak problemów ze zdrowiem psychicznym i dawanie pracownikom pewności siebie, by o tym mówili, jest czymś, za co wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

Niezależnie od tego, czy współpracujesz przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, czy pracujesz cicho przy własnym biurku, jeśli widzisz kolegę, który wyraźnie z czymś się zmaga, skąd masz wiedzieć, jak najlepiej poradzić sobie z problemem, jeśli nie zostałeś w tym przeszkolony? Jasne, wiele z tego sprowadza się do ludzkiej natury i empatii, ale nie wszystko.

W tym przypadku, szkolenie w zakresie świadomości zdrowia psychicznego ma na celu zwiększenie świadomości problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i ma na celu strącenie piętna związanego z nimi. W ten sposób można mieć nadzieję, że coraz więcej pracowników będzie czuło się na tyle umocnionych i pewnych siebie, by mówić głośno i szukać pomocy, zamiast po prostu próbować poradzić sobie z problemem na własną rękę.

Główne dolegliwości, na które ukierunkowane są tego typu szkolenia to stres, lęk i depresja, jednak można wykorzystać poznane narzędzia do pomocy w przypadku każdego rodzaju zaburzeń zdrowia psychicznego. W rezultacie możesz osobiście pomóc sobie, stosując techniki radzenia sobie ze stresem i nabierając pewności siebie, aby w razie potrzeby móc się odezwać, a także możesz pracować nad dostrzeżeniem kolegów, którzy również mogą mieć problemy.

Można również udzielić porady na temat zdrowego odżywiania, ćwiczeń fizycznych, mindfulness i innych technik, które są związane z poprawą zdrowia psychicznego, a także zachęcić pracowników do zwrócenia się do swojego przełożonego z problemami, a nie do tłumienia wszystkiego w sobie.

Oczywiście pracodawcy powinni prowadzić politykę otwartych drzwi, a nie chować się za biurkiem i zakładać, że wszystko, co dzieje się za drzwiami, jest szczęśliwe i zdrowe. Nigdy nie można stwierdzić, co dzieje się w środku kogoś, jeśli nie słucha się jego słów i działań.

Problem polega na tym, że wielu menedżerom brakuje umiejętności niezbędnych do radzenia sobie z delikatnymi problemami, takimi jak ten. Podczas gdy dążenie do podejmowania zdecydowanych decyzji biznesowych jest z pewnością częścią bycia menedżerem, radzenie sobie z problemami i wykorzystywanie swoich umiejętności w zakresie zarządzania ludźmi jest równie ważne. Jeśli Twoi pracownicy nie są zadowoleni i zmagają się z problemami, o których nie czują się wystarczająco pewnie, aby o nich mówić, wydajność spadnie wraz z morale.

Będziesz również mieć biuro pełne pracowników, którzy boją się mówić głośno, a to nie jest pozytywna cecha, aby dołączyć do każdego środowiska pracy.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura