Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 11:54

Zalety i wady wykładzin biurowychJaki rodzaj podłogi biurowej masz obecnie?

Wiele biur ma podłogę laminowaną lub nawet drewnianą. Są one znacznie łatwiejsze do czyszczenia i wyglądają tak samo. Ale, czy kiedykolwiek rozważałeś dywany w swoim biurze zamiast?

Wiele osób zakłada, że dywany są po prostu przeznaczone do biur domowych, ale tak nie jest. Wykładziny biurowe mogą być bardzo dobrym dodatkiem do przestrzeni i mogą nawet zmniejszyć hałas. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz duże i ruchliwe biuro, w którym trudno się skoncentrować.

Ale są też minusy.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy wybrać wykładzinę w swoim biurze, czy nie, spójrzmy na plusy i minusy.

Zalety wykładzin biurowych

  • Wyglądają dobrze - Nie da się zaprzeczyć, że dywany wyglądają świetnie. Wydają się bardziej luksusowe i pluszowe i mogą nadać Twojemu biuru wyrafinowany wygląd, który zrobi fantastyczne pierwsze wrażenie na ludziach, którzy wchodzą.
  • Można je łatwo czyścić odkurzaczem - Jeśli martwisz się o czyszczenie, nie bądź. Dywany można łatwo wyczyścić za pomocą szybkiego odkurzacza i będą one wyglądać świeżo i nowo w krótkim czasie.
  • Pochłaniają hałas - Dywany faktycznie mogą pochłaniać hałas. Tak więc, gdy pracownicy starają się skoncentrować przy swoich biurkach, cały proces może stać się łatwiejszy, jeśli masz dywany.
  • Utrzymują ciepło w biurze - W zimie, dywany utrzymują ciepło w biurze i pomagają pracownikom czuć się przytulnie, gdy idą do pracy przy swoich krzesłach biurowych.

Wady wykładzin biurowych

  • Mogą zbierać kurz - Prawdą jest, że wszelkiego rodzaju drobiazgi mogą wpaść na dywany i siedzieć tam do czasu ich odkurzenia. Jest to jeszcze gorsze, jeśli masz pluszowy dywan, który jest dość głęboki. Oczywiście można to obejść, upewniając się, że dywany są odkurzane codziennie.
  • Nie można ich czyścić tak łatwo jak laminatu/drewna - Wspomnieliśmy, że łatwo jest czyścić dywany i do pewnego stopnia tak jest, ale nie są one tak łatwe do czyszczenia jak laminat czy drewno. Nie można przejechać mopem po dywanie i poczekać, aż wyschnie.
  • Rozlane płyny mogą stanowić problem - Dywany mogą plamić, a rozlana kawa może okazać się problemem, jeśli nie zostanie szybko wyczyszczona środkiem do czyszczenia dywanów. Nie zawsze jest to możliwe w ruchliwym biurze.
  • Są dro ższe - Oczywiście, dywany są droższe.

Tak więc, teraz znasz plusy i minusy, czy rozważysz dywany jako nowy wybór podłogi w biurze?

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura