Najnowsze wiadomości

24 kwietnia 2024 12:39

Czy chodzenie do pracy naprawdę daje lepszy początek dnia?Istnieje kilka pozytywnych sposobów na rozpoczęcie dnia.

Na przykład zjedz zdrowe śniadanie, upewnij się, że pijesz trochę wody, zjedz trochę owoców i użyj pozytywnych mantr, aby dać ci odpowiedni sposób myślenia, ale co z ćwiczeniami?

Dla niektórych ludzi, ćwiczenia, gdy po raz pierwszy otworzyć oczy nie jest coś, co jest bardzo atrakcyjne, ale to rzeczywiście wspaniały sposób, aby kickstart dzień w dobry sposób i dać zdrowsze perspektywy w ogóle.

Jeśli budzisz się późno, wciąż naciskając przycisk "snooze", jeśli chwycić coś o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu na śniadanie, i pijesz kawę jak to wychodzi z mody, aby pomóc Ci otworzyć oczy, robisz wiele wczesnych błędów rano! W rezultacie wpłyniesz na swoje zdrowie i samopoczucie w dłuższej perspektywie, a także wpłyniesz na poziom produktywności w ciągu dnia.

Jeśli jednak skupisz się na pozytywach, jeśli będziesz pracować nad zdrowym początkiem, dzień nie tylko będzie przebiegał szybciej, ale także uda ci się zrobić więcej. Będziesz odczuwać mniejszy stres, będziesz w lepszym nastroju i ogólnie będziesz czuć się bardziej pozytywnie.

Wspomnieliśmy o ćwiczeniach wcześniej, ale jak można uzyskać ćwiczenia rano bez kierowania się do siłowni i pocenie go przed 7 rano?

Chodzenie do pracy.

Tak, chodzenie do pracy, a przynajmniej chodzenie przez część drogi do pracy, może być bardzo zdrowym sposobem na rozpoczęcie dnia. Kiedy upewnić się, że poruszać się tak dużo, jak to możliwe w ciągu dnia też, jesteś boczne ewentualne problemy zdrowotne pracy w biurze, dzięki zbyt wiele siedzenia, i jesteś zwiększenie siły mózgu też.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o korzyściach zdrowotnych płynących z chodzenia.

Source - https://www.facebook.com/BelievePerform/photos/a.315067778614407/1894986017289234/?type=1&theater

Tak więc, jeśli myślałeś, że chodzenie jest zbyt niskie, aby być klasyfikowane jako poważne ćwiczenia, teraz zobaczysz, że byłeś w błędzie!

Problem z pracą we współczesnym biurze polega na tym, że spędzisz kilka godzin w pozycji siedzącej, a to stawia Cię w nawiasie siedzącego trybu życia. Jeśli pójdziesz na siłownię każdego wieczoru, nie zmienisz tych efektów, ponieważ siedzenie przez wiele godzin każdego dnia cofnie całą ciężką pracę, którą wykonujesz na bieżni. Tak więc, podczas gdy chodzenie do pracy nie zmieni twojego siedzącego trybu życia, będzie bardzo dobrze działać, aby dać ci równe podstawy i pomóc ci rozpocząć dzień w pozytywny sposób.

Ciężka praca musi być jednak kontynuowana.

Musisz być bardziej świadomy tego, jak długo siedzisz i jak często robisz przerwy. Kiedykolwiek robisz przerwę (upewnij się, że są one robione regularnie), musisz poruszać się trochę więcej niż normalnie. Oznacza to, że należy chodzić po schodach zamiast jeździć windą, rozciągać nogi, ruszać rękami, poruszać głową z boku na bok, wyjść na zewnątrz na szybki spacer i w zasadzie upewnić się, że jest się tak aktywnym w pracy, jak to tylko możliwe.

W wielu biurach można znaleźć stoły z regulacją wysokości lub biurka z regulacją wysokości, z których warto skorzystać. W takim przypadku możesz na przemian siedzieć i stać, co samo w sobie jest dobrą formą ćwiczeń!

Jak widać, bycie bardziej aktywnym w pracy jest w rzeczywistości łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, a dzięki temu również Twój mózg będzie pracował. Kiedy ćwiczysz swoje ciało, zwiększony przepływ krwi pokonuje drogę do mózgu, dostarczając w ten sposób tlen i składniki odżywcze. To wszystko oznacza dodatkową koncentrację i skupienie, a także o wiele bardziej produktywny dzień w ogóle.

Przestań więc naciskać przycisk "drzemka" i wskakiwać rano prosto do samochodu, a zamiast tego postaraj się włączyć do swojej rutyny spacer.

Lima-Mlawa

Meble biuriowe & Wyposażenie biura